Obserwuj w Google News

Brat Chadwicka Bosemana skomentował przyznanie Oscara Anthony'emu Hopkinsowi

2 min. czytania
28.04.2021 08:24

Chadwick Boseman nie dostał Oscara dla Najlepszego aktora. Brat zmarłego aktora skomentował wygraną Anthony'ego Hopkinsa i zdradził, co rodzina gwiazdora sądzi na temat decyzji członków Akademii Filmowej.

Ma Rainey: Matka bluesa - Chadwick Boseman - kadr z filmu Netfix
fot. David Lee/Collection Christophel/East News

Oscary 2021 za nami. Brat nominowanego do jednej z nagród Chadwick Bosemana postanowił udzielić komentarza na temat zwycięstwa Anthony'ego Hopkinsa. Jak rodzina czuje się po decyzji członków Akademii Filmowej?

Oscary 2021 - brat Chadwicka Bosemana o wygranej Anthony'ego Hopkinsa

Chociaż 93. gala wręczenia Oscarów była raczej przewidywalna, nie obyło się bez kilku zaskoczeń. Jednym z nich był Oscar za najlepszą rolę męską dla Anthony'ego Hopkinsa. Wielu miłośników kina sądziło, że nagrodę pośmiertnie dostanie Chadwick Boseman.

Redakcja poleca

Tak się jednak nie stało i finalnie Hopkins dostał drugą statuetkę w życiu za tytułową rolę w dramacie "Ojciec". Wielu fanów gwiazdora "Black Panthera" było tym faktem oburzonych, widząc w przegranej Bosemana zjawisko określane mianem "Oscar snub" - czyli tłumacząc na polski, lekceważenia przez Akademię danego filmu, aktora czy innego twórcy.

Redakcja poleca

Sprawę w rozmowie z TMZ skomentował brat zmarłego gwiazdora - Derrick Boseman. Jego zdaniem w przegranej Chadwicka Bosemana nie było znamion lekceważenia przez Akademię, a każdy z nominowanych aktorów był świetny w swojej roli, tym samym zasługując na nagrodę. Zdaniem Derricka Bosemana, rodzina nieżyjącego artysty nie jest zła, ani oburzona decyzją Akademii i w pełni zgadza się, że Hopkins zasługuje na Oscara dla Najlepszego aktora pierwszoplanowego. Jest też przekonany, że gdyby Chadwick Boseman wygrał, Hopkins również nie żywiłby żadnej urazy.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku

Przypominamy, że Chadwick Boseman został nominowany do Oscara 2021 za rolę w filmie "Ma Rainey: Matka bluesa". Był to ostatni występ aktora, który zmarł niespodziewanie w sierpniu 2020 roku po przegranej walce z nowotworem.

Redakcja poleca

RadioZET.pl/TMZ
Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET