Obserwuj w Google News

Oscary 2021: Anthony Hopkins z Oscarem dla najlepszego aktora za film “Ojciec”

2 min. czytania
26.04.2021 05:29

Oscar 2021 dla najlepszego aktora pierwszoplanowego powędrował do Anthony'ego Hopkinsa za rolę w filmie „Ojciec”. Zaskakująco nagrodę dla najlepszego aktora przyznano na sam koniec gali, już po ogłoszeniu wygranej w kategorii za najlepszy film.

Ojciec - kadr z filmu
fot. materiały prasowe UIP

Oscary 2021 rozdane! Najlepszym aktorem pierwszoplanowym został Anthoy Hopkins za swoją rolę w filmie "Ojciec".

Oscary 2021: WYNIKI. Kto wygrał i dostał statuetkę? [LISTA ZWYCIĘZCÓW, LAUREACI]

Oscary 2021: Anthony Hopkins najlepszym aktorem pierwszoplanowym

Anthony Hopkins został nagrodzony laurem za film "Ojciec". Aktora nie było na gali, dlatego w jego imieniu wyróżnienie przyjął Joaquin Phoenix, prezentujący tę nagrodę.

Było to niezwykle zaskakującym momentem oscarowej gali, gdyż w tym roku Akademia zdecydowała się na bardzo specyficzne podejście. Nagrody aktorskie przyznano już po wręczeniu wyróżnienia dla najlepszego filmu, a nagroda dla najlepszego aktora stanowiła zwieńczenie gali.

Wiele osób spodziewało się, że być może spowodowane jest to tym, że statuetka trafi do tragicznie zmarłego Chadwicka Bosemana, gwiazdy filmu "Ma Rainey: Matka Bluesa", a Akademia uczci go w specjalnym segmencie wspominkowym. Nagroda trafiła jednak do Anthony'ego Hopkinsa, który... nie zjawił się jednak na gali. Biorąc pod uwagę, że dodatkowe studia były w Paryżu i Londynie, a niektórzy nominowani łączyli się z Los Angeles za pomocą komunikatorów internetowych, brak jakiegokolwiek połączenia z aktorem był zaskakujący. Zwłaszcza że sprawił też, że cała gala skończyła się nagle i nieoczekiwanie.

Redakcja poleca

Oscary 2021: Najlepszym aktorem Anthony Hopkins. O czym jest film "Ojciec"? 

"Ojciec" z Anthonym Hopkinsem i Olivią Colman w rolach głównych jest poruszającą historią o miłości i przemijaniu. Główny bohater (Hopkins) to 80-latek, u którego pierwsze oznaki demencji zaczynają wypierać jego dawną naturę. Jego córka, Anna (Colman) stara się opiekować nim najlepiej, jak potrafi, choć staje się to coraz trudniejszym zadaniem. 

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy " Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.

Redakcja poleca