Obserwuj w Google News

Colin Firth w dramacie wojennym Netflixa. Jest zwiastun filmu „Operation Mincemeat“ [WIDEO]

Michał Kaczoń
2 min. czytania
07.04.2022 11:33
Zareaguj Reakcja

Colin Firth wystąpi w filmie wojennym Netflixa. Platforma właśnie wypuściła nowy zwiastun produkcji o dwóch oficerach brytyjskiego wywiadu. Kiedy premiera?

Operation Mincemeat - kadr z filmu
fot. materiały prasowe FilmNation

Colin Firth w nowym filmie wojennym Netflixa. Aktor, nagrodzony Oscarem za rolę w filmie „Jak zostać królem”, wystąpił w filmie „Operation Mincemeat”, opowiadającym o pewnym przekręcie podczas II Wojnie Światowej.

Wedle oficjalnego opisu fabuły, akcja filmu, inspirowanego prawdziwymi wydarzeniami, rozgrywa się w 1943 roku. Alianci próbują przeciwdziałać Nazistom i planowi Hitlera. Decydują się na najazd na Sycylię. Zależy im jednak na dezinformacji wroga i podesłaniu przeciwnikowi fałszywych informacji, żeby nikt nie spodziewał się prawdziwego miejsca ataku. Zadanie stworzenia dezinformacji doskonałej przypada dwóm oficerom – Ewenowi Montagu (Colin Firth) oraz Charlesowi Cholmondeleyowi (Matthew Macfadyen). Czy mężczyznom uda się wykonać powierzone im zadanie?

Redakcja poleca

Fabuła filmu bazuje na powieści Bena Macintyre’a, który zebrał prawdziwe doniesienia wojenne i stworzył z nich angażujący portret działań dwóch agentów.

„Operation Mincemeat” to nieprawdopodobna prawdziwa historia, opowiadająca o pomyśle, który miał szansę zmienić przebieg wojny. Pomyśle tak przewrotnym, że aż łamiącym zasady logiki i testującym nerwy jego pomysłodawców, bo potencjalnie wystawiającym życie tysięcy ludzi na niebezpieczeństwo” – czytamy w oficjalnych materiałach Netflixa.

„Operation Mincemeat” – zwiastun

Film reklamowany jest następującym materiałem promocyjnym:

„Operation Minemeat” – twórcy i obsada

Reżyserem filmu jest John Maddenn, nominowany do Oscara reżyser filmu „Zakochany Szekspir”, uwielbianych komedii z serii „Hotel Marigold” czy doskonałego dramatu z Jessicą Chastain „Sama przeciw wszystkim”. Scenariusz do filmu, na bazie powieści Bena Macintyre napisała Michelle Ashford.

Na ekranie zobaczymy takich aktorów i aktorki jak: Colin Firth, Matthew MacFayden, Jason Isaacs, Kelly Macdonald, Rufus Wright czy Mark Gatiss.

„Operation Mincemeat” – kiedy premiera? 

Premiera filmu planowana jest na 11 maja na platformie Netflix, najprawdopodobniej także w Polsce. W USA film trafi tego dnia także do limitowanej dystrybucji kinowej.

Czytaj także:  „Wiking“ zbiera świetne recenzje. To najlepszy film reżysera „Lighthouse”? [WIDEO]

RadioZET.pl/Slashfilm/YouTube

Najlepsze filmy 2021 roku – wybór redakcji kulturalnej RadioZET.pl [ZDJĘCIA]