Obserwuj w Google News

Gwiazdor Netflixa aresztowany. Do akcji wkroczyło FBI

2 min. czytania
06.06.2022 09:05
Zareaguj Reakcja

Bhagavan „Doc” Antle zwrócił na siebie uwagę w hicie Netflixa „Król tygrysów” oraz w „Tiger King: The Doc Antle Story”. Jak się okazuje, treser zwierząt miał i nadal ma spore problemy z prawem. Zagraniczne media donoszą, że został aresztowany przez FBI.

Bhagavan Doc Antle
fot. Horry County Sheriff's Office/Associated Press/East News

Bhagavan „Doc” Antle wcześniej pracował jako iluzjonista. Już w latach 80. założył swoje pierwsze zoo w Wirginii. W kolejnej dekadzie zaistniał jako treser i opiekun zwierząt podczas kręcenia filmów takich jak „Ace Ventura” czy „Księga dżungli”. Potem na jaw wyszła kryminalna przeszłość netflixowego „króla tygrysów”.

Zobacz także:  Gwiazdor "Króla tygrysów" cierpi na śmiertelną chorobę. Ubiega się o zwolnienie z więzienia

Bhagavan „Doc” Antle został aresztowany

Jak donoszą zagraniczne media, Bhagavan „Doc” Antle został aresztowany w piątek, 3 czerwca, co potwierdził szeryf. Do akcji w hrabstwie Horry wkroczyło FBI. Gwiazdor Netflixa przebywa w więzieniu w Conway w Południowej Karolinie.

Na razie szeryf nie ujawnia, z jakiego powodu Bhagavan „Doc” Antle został aresztowany. Anonimowi informatorzy donoszą, że chodzi o pranie brudnych pieniędzy. Wiadomo jednak, że ma za sobą kryminalną przeszłość i to niekoniecznie dotyczącą finansów.

Jeśli chodzi o stan Wirginia, to „Doc” Antle miał do czynienia z dwoma przestępstwami związanymi z handlem dziką fauną i florą oraz manipulacją w celu oskarżenia innej osoby o handel dzikimi zwierzętami. Ciążyło na nim też 13 zarzutów, które dotyczą naruszenia ustawy o zagrożonych gatunkach oraz o okrucieństwo wobec zwierząt, w tym handel małymi lwiątkami. Jego dwie córki również były oskarżone.

Redakcja poleca

Zapisy w jego kryminalnej kartotece sięgają 1989 roku. Wtedy został ukarany grzywną przez Departament Rolnictwa za porzucenie pawi i jeleni w swoim zoo. Przez kolejne lata doczekał się aż 35 oskarżeń.

Bhagavan „Doc” Antle był również podejrzewany o prowadzenie sekty. Jakby tego miało, miał się dopuszczać molestowania kobiet, które były z nim w związku lub były jego pracowniczkami. Wszystkiemu zaprzeczał, a krótko później wydał swój własny film dokumentalny.

Skandale gwiazd
11 Zobacz galerię
fot. EAST NEWS