Obserwuj w Google News

Netflix: oto największy hit w historii platformy. Mimo fatalnych recenzji ma rekordową oglądalność

2 min. czytania
02.12.2021 12:51
Zareaguj Reakcja

Netflix pobił kolejny rekord. Film "Czerwona nota" stał się najpopularniejszą produkcją platformy streamingowej. Ile osób widziało tytuł z gwiazdorską obsadą?

wayne Johnson, Gal Gadot, Ryan Reynolds
fot. PATRICK T. FALLON/AFP/East News

Kolejny miesiąc z najlepszym wynikiem w historii platformy Netflix. Okazuje się, że "Czerwona nota" - film z gwiazdorską obsadą i rekordowym budżetem jest najpopularniejszą produkcją w serwisie. Ilu widzów widziało tytuł?

"Czerwona nota" najpopularniejszym filmem w historii serwisu Netflix

O filmie "Czerwona nota" było głośno na długo przed jego premierą. Wszystko za sprawą gwiazd: Dwayne'a "The Rocka" Johnsona, Gal Gadot i Ryana Reynoldsa oraz budżetu, przekraczającemu dotychczasowe produkcje platformy Netflix.

Redakcja poleca

Okazuje się, że tego typu zapowiadanie filmu się opłaciło. Hasło "najdroższy film Netflix" i znane twarze gwiazd przyciągnęły rekordową liczbę widzów. Na Twitterze Johnsona pojawiła się informacja według której, "Czerwona nota" stała się oficjalnie najchętniej oglądanym filmem platformy, a co za tym idzie, zdetronizowała dotychczasowego króla - horror "Nie otwieraj oczu" z Sandrą Bullock w roli głównej.

Cholera jasna! "Czerwona nota" jest obecnie najczęściej oglądanym filmem na Netflix w historii.
Poprzedni rekord należał do "Nie otwieraj oczu" z 2018 roku z 282 milionami obejrzanych godzin.
Na 11 dni do końca [premierowego miesiąca - przyp. red.] "Czerwona nota" była oglądana przez 392 MILIONÓW GODZIN. K***a, szalone!
Otrzymałem również potwierdzenie (weryfikacja tych wskaźników wymaga czasu od ludzi z Wall Street), że "Czerwoną notę" oglądano z ponad 50% (bliżej 60%) wszystkich kont na Netflix, a film otrzymał NIESAMOWITY WYNIK PUBLICZNOŚCI 92% [w serwisie Rotten Tomatoes] DZIĘKUJEMY LUDZIE!!

Gwiazdor powołuje się na nowy system zliczania oglądalności Netflix. Po sukcesie serialu "Squid Game" zdecydowano się liczyć rzeczywiście obejrzane godziny danego tytułu, a nie jak miało to miejsce dotychczas, uznawać za obejrzane produkcje, które w rzeczywistości oglądano dłużej niż 2 minuty.

Wyniki "Czerwonej noty" robią więc wrażenie. Imponujący jest również wynik z serwisu Rotten Tomatoes, ale trzeba pamiętać, że aktor w swoim wpisie powołuje się na średnią ocen publiczności. Krytycy filmowi nie są już tak hojni. W dniu pisania artykułu agregator wskazywał, że dziennikarze w swoich recenzjach nie zostawili na "Czerwonej nocie" suchej nitki. Produkcja ma jedynie 35% i jest uznana za "nieświeżą", czyli niewartą oglądania.

Czerwona nota
fot. foto: print screen z Rotten Tomatoes

Wygląda jednak na to, że twórcy filmu nie przejmują się zdaniem krytyków, ponieważ według niepotwierdzonych informacji planach są kolejne dwie części "Czerwonej noty".

Redakcja poleca

"Czerwona nota 2": kiedy premiera na Netflix?

Hit platformy Netflix kończy się, sugerując kontynuację, więc fani "Czerwonej noty" liczą, że wkrótce doczekają się ogłoszenia prac nad sequelem. Na razie jednak na ten temat cisza. Biorąc pod uwagę spektakularny sukces filmu, zielone światło od produkcji dla "Czerwonej noty 2" jest zapewne kwestią czasu. Film w reżyserii Rawsona Marshalla Thurbera trafił na Netflix 5 listopada 2021 roku.

RadioZET.pl/Twitter/Rotten Tomatoes

Netflix: Najważniejsze filmowe premiery jesień-zima 2021 [ZDJĘCIA, DATY, OPISY]