Obserwuj w Google News

Które oryginalne filmy platformy Netflix są najchętniej oglądane przez użytkowników? [LISTA]

Sergiusz Kurczuk
2 min. czytania
31.05.2021 09:45
Zareaguj Reakcja

Który film stworzony przez Netflix cieszy się największą popularnością wśród użytkowników? Wśród 10 najlepszych produkcji pojawił się nowy tytuł Zacka Snydera.

Logo firmy Netflix - materiał promocyjny
fot. ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Netflix z roku na rok rośnie w siłę. Produkcje stworzone specjalnie na potrzeby platformy streamingowej zarabiają setki milionów dolarów. Do listy 10 najlepszych produkcji dołączył ostatnio najnowszy film Zacka Snydera.

Netflix - 10 najlepszych filmów platformy Netflix

Żyjemy w dobie platform streamingowych. I chociaż na razie nie zagrażają kinom, bo te wciąż cieszą się dużym powodzeniem, stanowią mocną alternatywę dla tradycyjnego sposobu konsumpcji produkcji filmowych.

Redakcja poleca

Mimo to wiele filmów serwisów trafia do kin, co przekłada się na wyniki finansowe Netflix, który zarabia z roku na rok coraz więcej na produkcjach oryginalnych. Serwis Deadline przedstawiał listę 10 najbardziej popularnych filmów stworzonych na potrzeby platformy. Dołączyła do nich ostatnia produkcja Zacka Snydera - horror "Armia umarłych". Film od swojej premiery zarobił już 72 miliony dolarów. Oto jak prezentuje lista 10 najlepiej zarabiających, a co za tym idzie najpopularniejszych wśród użytkowników Netflix produkcji:

  1. "Tyler Rake: Ocalenie" – 99 milionów dolarów
  2. "Nie otwieraj oczu" – 89 milionów dolarów
  3. "Śledztwo Spensera" – 85 milionów dolarów
  4. "6 Underground" – 83 miliony dolarów
  5. "Zabójczy rejs" – 83 miliony dolarów
  6. "The Old Guard" – 78 milionów dolarów
  7. "Enola Holmes" – 76 milionów dolarów
  8. "Power" – 75 milionów dolarów
  9. "The Midnight Sky" – 72 miliony dolarów
  10. "Armia umarłych" – 72 miliony dolarów

Na razie "Armia umarłych" jest na ostatnim miejscu listy, ale film zadebiutował dopiero 14 maja 2021, więc jest szansa, że w kolejnych tygodniach zarobi więcej i wskoczy na wyższą terapię.

Redakcja poleca

Sukces "Armii umarłych" sprawił, że szefowie platformy dali już zielone światło prequelowi horroru, który opowie o głównym bohaterze filmu. Powstanie też serialowy spin-off anime pod tytułem "Army of the Dead: Lost Vegas". Historia o zombie stworzona przez Snydera rozrośnie się więc do całej serii horrorów, więc w przyszłości tytuł zarobi jeszcze więcej pieniędzy.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku
RadioZET.pl/Deadline