Obserwuj w Google News

„Najgorszy człowiek na świecie”: zwiastun i mini-recenzja norweskiego kandydata do Oscara [WIDEO]

2 min. czytania
15.12.2021 15:02
Zareaguj Reakcja

„Najgorszy człowiek na świecie” z premierowym polskim zwiastunem. Dlaczego obraz twórcy „Thelmy” został nagrodzony w Cannes? Przekonajcie się oglądając ten materiał wideo. Kiedy premiera?

Najgorszy człowiek na świecie - kadr z filmu
fot. materiały prasowe M2Films

„Najgorszy człowiek na świecie” (org. „Verdens verste menneske”) to nowy film duńskiego reżysera wychowanego w Norwegii Joachima Triera, twórcy takich filmów jak „Thelma”, „Głośniej od bomb” czy „Oslo, 31 sierpnia”, wystawiony przez Norwegię jako oficjalny kandydat kraju do nominacji Oscarowej.

„Najgorszy człowiek na świecie” to zapis przemyśleń trzydziestoletniej kobiety, która próbuje ułożyć sobie życie z nowo poznanym mężczyzną. Film celowo i w umiejętny sposób ogrywa tropy komedii romantycznej, znajdując drugie, bardziej dramatyczne i bliższe rzeczywistości drugie dno przedstawionej na ekranie relacji. Film został nagrodzony laurem dla Najlepszej Aktorki (Renate Reinsve) podczas tegorocznego festiwalu filmowego w Cannes.

Redakcja poleca

„Najgorszy człowiek na świecie” - zwiastun 

W sieci ukazał się właśnie polski zwiastun filmu. Materiał prezentuje się następująco:

„Najgorszy człowiek na świecie” – mini-recenzja

„Najgorszy człowiek na świecie” to angażująca opowieść o Julie, która próbuje ułożyć sobie życie z nowo-poznanym mężczyzną. Film Triera zaskakuje trafną i humorystyczną diagnozą pokolenia dzisiejszych trzydziestolatków, wciąż zawieszonych gdzieś między beztroską młodości a dylematami wieku średniego. Film w nietuzinkowy sposób przygląda się zmianie pokoleniowej, jaka zaszła w ostatnich latach i prezentuje nietypowe podejście bohaterki do otaczającej rzeczywistości. Jej dylematy są niezwykle wiarygodne i łatwe do odnalezienia we własnym życiu.

„Najgorszy Człowiek na świecie” przyciąga swoim urokiem, zabawnymi sytuacjami oraz namacalną chemią między wszystkim aktorami, których widzimy na ekranie. Reinsve jest doskonała w roli Julii, a jej wymiany zdań z Andersem Danielsem Lee i Herbertem Nordrumem, niejednokrotnie ogląda się z wypiekami na twarzy. Norweska produkcja w doskonały sposób ogrywa reguły gatunkowe, wielokrotnie racząc nas ciekawą woltą czy zaskakującym zagraniem formalnym. To sprawia, że film zwyczajnie wciąga i angażuje.

Redakcja poleca

„Najgorszy człowiek na świecie” – twórcy i obsada

Joachim Trier jest reżyserem i współscenarzystą filmu, stworzonego wraz z Eskilem Vogtem. Na ekranie zobaczymy: nagrodzoną w Cannes Rentate Reinsve, Andersa Danielsena Lee oraz Herberta Nordruma.

„Najgorszy człowiek na świecie” – kiedy premiera?

Polska premiera filmu, dzięki dystrybutorowi M2Films, przewidziana jest na 11 marca 2022 roku.

Czytaj także:  Filmy świąteczne na Netflixie. Co można obejrzeć na platformie na Boże Narodzenie? [LISTA]

RadioZET.pl/informacja prasowa M2Films

Najlepsze koreańskie filmy i seriale. Wśród nich "Parasite" i "Squid Game" [ZDJECIA]