Obserwuj w Google News

Michael Clancy nie żyje. Był twórcą filmu "Moje wielkie greckie wesele"

2 min. czytania
01.08.2022 12:34
Zareaguj Reakcja

Zmarł Michael Clancy - irlandzki kostiumograf pracujący przy wielu znanych filmach i serialach, między innymi "Moje wielkie greckie wesele" i "Ray Donovan".

Znicz - materiał poglądowy
fot. Value Stock Images/East News

Nie żyje Michael Clancy. Był irlandzkim kostiumografem pracującym przy wielu produkcjach kinowych i telewizyjnych.

Michael Clancy nie żyje

Informację podał Deadline. Nie zdradzono żadnych szczegółów zgonu, takich jak data, miejsce i okoliczności śmierci. Nie wiadomo też, ile Clancy miał lat. Zgon został potwierdzony na Instagramie przez przyjaciółkę zmarłego - Naomi Wolff Lachter.

Żegnaj przyjacielu. Prawdziwy unikat, genialny artysta, ceniony przyjaciel. Gdzieś pomiędzy dziecinną zabawą a czystym szaleństwem był pokręcony sen o naszym związku. Dwa ekscentryczne groszki w strąku pozorów. Byliśmy w nieustannym pojedynku na spryt. Mogłeś robić zakupy, licytować, rzucać cień i przyćmić każdego. Normalne było dla nudnych ludzi. Nie tak żyły Najdroższa mamusia i Tina. Czas odpocząć, legendo. Żyj dobrze po drugiej stronie tego, co czeka poza tym życiem. Byłeś przez nas kochany.
Redakcja poleca

Michael Clancy urodził się w Irlandii, ale uważał się za obywatela świata. Dorastał w Kenii, ale jako nastolatek mieszkał też w Toronto. Jako dorosły mężczyzna przeniósł się do Nowego Jorku i Londynu. Pracę w branży filmowej jako kostiumograf zaczął w roku 1993 przy filmie "Przyjęcie weselne" w reżyserii Anga Lee. W dorobku Clancy'ego znalazły się takie produkcje, jak "Mała Odessa", "Party Girl", "Stonewall", "Córka mafii", "Woo", "Madeline", "Tam gdzie ty", "Ślepy tor", "Zawód glina", "Guru", "Wszystko jest iluminacją", "Kwestia zaufania", "Zbrodnia", "Uprowadzeni", "Królowie nocy", "Kochankowie", "Jej szerokość Afrodyta", "Wszystko, co dobre", "Mój najlepszy wróg", "Więzy krwi" czy "Zaprzysiężeni".

Redakcja poleca

Najsłynniejsze tytuły, przy których pracował Clancy to komedia romantyczna "Moje wielkie greckie wesele" oraz serial "Ray Donovan".

RadioZET.pl/Deadline