Obserwuj w Google News

"Miasto": Bartłomiej Topa, Karolina Gruszka i Robert Więckiewicz w polskim filmie noir [FOTO]

2 min. czytania
20.05.2021 13:04

"Miasto" to film jakiego w Polsce jeszcze nie było? Na to wskazuje opis debiutanckiej fabuły Marcina Sautera, który ma trafić w gusta miłośników Lyncha, Cronenberga i Aronofsky'ego. W rolach głównych Bartłomiej Topa, Karolina Gruszka i Robert Więckiewicz.

Bartłomiej Topa, Karolina Gruszka, Robert Więckiewicz
fot. PIOTR FOTEK/REPORTER/EAST NEWS; TRICOLORS/EAST NEWS; TOMASZ URBANEK/EAST NEWS

"Groźni gangsterzy, piękne kobiety i atmosfera rodem z klasyki światowego kryminału" - tak debiutancką fabułę Marcina Sautera pt. "Miasto" zapowiada dystrybutor produkcji, Kino Świat. O czym opowie ten tajemniczy obraz, który ma być "filmową gratką dla miłośników kina noir i twórczości takich ikon, jak: David Lynch, David Cronenberg i Darren Aronofsky"?

Redakcja poleca

"Miasto": Bartłomiej Topa, Karolina Gruszka i Robert Więckiewicz w polskim filmie noir [FOTO]

"Miasto" to długo wyczekiwany debiut fabularny Marcina Sautera, autora filmów dokumentalnych "Żalanasz", "Urosłam, kiedy spałaś" czy "Na północ od Kalabrii" nagradzanych na Camerimage oraz festiwalach w Amsterdamie, Szanghaju, Lipsku i wielu innych.

W "Mieście" główne role grają Bartłomiej Topa i Karolina Gruszka, którym na ekranie partnerują m.in. Robert Więckiewicz i powracający po latach Stanisław Tym, a także Piotr Nawrocki, Mirosław Kropielnicki, Grzegorz Warchoł i Zdzisław Wardejn.

"Miasto" ma być fascynującą historią kryminalną, która skrywa drugie dno. W tej wyjątkowej produkcji równie ważna co śledztwo będzie podróż bohatera w głąb siebie i konfrontacja z własnymi pragnieniami, lękami i marzeniami. W oficjalnym opisie filmu czytamy:

Samotny Detektyw przybywa do miasta, by rozwikłać zagadkę tajemniczego morderstwa. Szybko staje się pionkiem w grze toczonej między lokalnym gangsterem – Wielkim, a Profesorem – twórcą epokowych wynalazków. Sprawy komplikują się jeszcze bardziej, kiedy stróż prawa poznaje Piosenkarkę – obiekt pożądania zarówno Profesora, jak i Wielkiego. Wkrótce miasto i jego ulice staną się świadkami nieprawdopodobnych wydarzeń, a sam Detektyw odkryje zaskakującą prawdę o samym sobie. - Kino Świat
Redakcja poleca

"Miasto" Marcina Sautera: Kiedy premiera?

Marcin Sauter jest nie tylko reżyserem, ale i scenarzystą filmu "Miasto". Za zdjęcia odpowiada Piotr Rosołowski - współscenarzysta i operator nominowanego do Oscara "Królika po berlińsku" (2009). Produkuje Mikołaj Pokromski z Pokromski Studio. Projekt jest koprodukowany przez Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy, Fundację TUMULT i Marka Żydowicza oraz współfinansowany przez PISF, Miasto Bydgoszcz i Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Dystrybucją zajmuje się Kino Świat.

Premiera "Miasta" została zapowiedziana na 25 czerwca 2021.

fot. "Miasto" - oficjalny plakat filmu

RadioZET.pl/Kino Świat

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.

Redakcja poleca