Obserwuj w Google News

Tilda Swinton w kolejnym intrygującym thrillerze. Zobaczcie zwiastun "Memoria" [WIDEO]

1 min. czytania
14.07.2021 13:58
Zareaguj Reakcja

"Memoria" to najnowsze dzieło Apichatponga Weerasethakula z Tildą Swinton w roli głównej. Film zadebiutuje na tegorocznym Festiwalu Filmowym w Cannes, a tymczasem w sieci ukazała się pierwsza zapowiedź. O czym opowie produkcja?

Tilda Swinton w kolejnym intrygującym thrillerze. Zobaczcie zwiastun "Memoria" [WIDEO]
fot. Invision/Invision/East News (zdjęcie poglądowe)

Apichatpong Weerasethakul to uznany reżyser, który słynie z tajemniczych, transcendentnych dramatów. "Memoria" będzie jego anglojęzycznym debiutem, a jednocześnie pierwszym wspólnym projektem z Tildą Swinton. Zobaczcie zwiastun.

Redakcja poleca

"Memoria": Tilda Swinton w zwiastunie thrillera

W trakcie seansu przyjdzie nam śledzić losy Szkotki, która podróżuje przez kolumbijskie dżungle. W trakcie wyjazdu słyszy tajemniczy dźwięk, który sprawia, że zaczyna ona doświadczać dość nietypowych objawów.

W obsadzie znaleźli się również Jeanne Balibar oraz Daniel Giménez Cacho, a za reżyserię odpowiada wspomniany Apichatpong Weerasethakul, który zasłynął już takimi dziełami jak "Cmentarz wspaniałości", "Wujek Boonmee, który potrafi przywołać swoje poprzednie wcielenia" i "Choroba tropikalna".

Zdjęcia do filmu stworzył Sayombhu Mukdeeprom - wieloletni współpracownik Weerasethakula, który pracował już nad takimi hitami jak "Suspiria" i "Tamte dni, tamte noce". "Memoria" zadebiutuje już 15 lipca 2021 roku na Festiwalu Filmowym w Cannes, gdzie powalczy o główną nagrodę. Pod koniec roku film ma trafić o amerykańskiej dystrybucji. Na obecną chwilę nie wiadomo nic o polskiej dacie premiery.

Redakcja poleca
Filmy tak drastyczne, że nie obejrzycie ich do końca. Podejmiecie wyzwanie? [TOP 5]

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy " Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.

RadioZET.pl/Indiewire.com