Obserwuj w Google News

Małgorzata Szumowska nakręci swój pierwszy anglojęzyczny film, opowiadający o sekcie. Producentami zostali zdobywcy Oscara

Redakcja
1 min. czytania
05.03.2019 12:26
Zareaguj Reakcja

Małgorzata Szumowska tworzy kolejny film. Tym razem będzie to anglojęzyczny obraz opowiadający o życiu w sekcie. Producentami najnowszego filmowego dzieła polskiej reżyserki są David Lancaster i Stephanie Wilcox z Rumble Films, odpowiedzialni za filmy takie jak „Drive”  czy „Whiplash”.

Małgorzata Szumowska stworzy pierwszy anglojęzyczny obraz
fot. KFP Reporter/ East News

„The Other Lamb”. Pierwszy anglojęzyczny film Małgorzaty Szumowskiej

Małgorzata Szumowska stworzy kolejny film. Twórczyni takich obrazów jak m.in. „Twarz”  czy „33 sceny z życia” wyreżyseruje pierwszy, anglojęzyczny obraz. „The Other Lamb” opowiada historię młodej dziewczyny żyjącej w sekcie rządzonej przez charyzmatycznego przywódcę.

Autorką scenariusza została Catherine S. McMullen. Scenariusz został nagrodzony wyróżnieniami Black List i Blood List, za najlepszy niezrealizowany scenariusz oraz scenariusz z gatunku thriller/dark fantasy/horror.

Gwiazdorska obsada w nowym filmie Małgorzaty Szumowskiej

W obsadzie zagościli aktorzy znani z takich produkcji, jak „Gra o tron”, „Zabicie świętego Jelenia” czy „Kraina jutra”, m.in.  Raffey Cassidy, Michiel Huisman i Denise Gough. Producentami nowego obrazu polskiej reżyserki zostały osoby odpowiedzialne za oscarowe hity takie jak „Drive” czy „Whiplash” – David Lancaster i Stephanie Wilcox z Rumble Films. Zdjęcia do „The Other Lamb” rozpoczęły się w lutym w Irlandii.

RadioZEt.pl/ SW