Obserwuj w Google News

"Magnezja": Plejada gwiazd w oficjalnym zwiastunie polskiego westernu. Premiera już w czerwcu 2021!

3 min. czytania
26.05.2021 14:12
Zareaguj Reakcja

"Magnezja" wreszcie doczekała się nowej daty premiery i oficjalnego zwiastuna, który daje przedsmak szalonego widowiska Maćka Bochniaka. Za projektem stoją producenci "Bożego ciała", zaś w gwiazdorskiej obsadzie pojawiają się m.in. Maja Ostaszewska, Dawid Ogrodnik, Mateusz Kościukiewicz, Borys Szyc, Andrzej Chyra, Magdalena Boczarska, Bartosz Bielenia, Piotr Głowacki i Agata Kulesza. 

Magnezja ZWIASTUN DATA PREMIERY
fot. Anna Włoch/materiały prasowe Kino Świat

"Magnezja" to zdecydowanie film, jakiego jeszcze nie było. Można opisać go mianem polskiego westernu, choć osadzony jest na kresach wschodnich. W obsadzie zobaczymy natomiast największe gwiazdy polskiego kina, ale trzeba się dobrze przyjrzeć, by na ekranie rozpoznać jakąkolwiek znaną twarz. Wszystko to za sprawą szalonego pomysłu Maćka Bochniaka ("Disco Polo") oraz genialnej charakteryzacji Waldemara Pokromskiego i Agnieszki Hodowanej i kostiumów Doroty Roqueplo. Zobaczcie oficjalny zwiastun "Magnezji".

oficjalny plakat filmu
fot. oficjalny plakat filmu "Magnezja"
Redakcja poleca

"Magnezja": Zwiastun polskiego westernu z gwiazdorską obsadą [WIDEO]

"Te metamorfozy powalą was na kolana!", "Plejada gwiazd, oryginalna fabuła i wielkie widowisko" - czytamy w opisie nadchodzącego filmu Maćka Bochniaka pt. "Magnezja". Po obejrzeniu zwiastuna nowego dzieła producentów "Bożego ciała" trudno nie zgodzić się z tymi wielkimi słowami. Trailer zapowiada świeżą, oryginalną i dynamiczną przygodę, w której najsłynniejsi polscy aktorzy bawią się swoimi iście westernowymi rolami. Zobaczcie zwiastun filmu, który już w czerwcu 2021 ma szanse podbić polskie kina:

Oglądaj

"Magnezja" - O czym jest nowy film producentów "Bożego ciała"?

Akcja "Magnezji" toczy się na pograniczu polsko-sowieckim na przełomie lat 20. i 30. XX wieku. Po śmierci szefa gangu i głowy rodziny, władza nad przestępczym klanem Lewenfiszów przechodzi w ręce jego córki – Róży ( Maja Ostaszewska). Razem ze swoimi siostrami kobieta kontynuuje szemrane interesy ojca i robi wszystko, by oprzeć się rosnącym w siłę sowieckim bandytom, którym przewodzi konserwatywny Lew ( Andrzej Chyra).

Anna Włoch/materiały prasowe Kino Świat
fot. Anna Włoch/materiały prasowe Kino Świat

Tymczasem w cieniu rywalizacji dwóch potężnych rodzin, nierozłączni bracia – Albin (Mateusz Kościukiewicz) i Albert Hudini ( Dawid Ogrodnik) – wcielają w życie swój przewrotny plan. Z pomocą uwodzicielskiej Heleny ( Magdalena Boczarska) chcą okraść bank, w którym przechowywane są bogactwa Lewenfiszów. Wystarczy jednak kilka złych decyzji, zwykły pech i dwa trupy, by cała misterna intryga została zagrożona. A to zaledwie początek kłopotów, gdyż do miasteczka przybywa właśnie obdarzona genialnym zmysłem śledczym inspektor Stanisława Kochaj ( Agata Kulesza). To, co wydarzy się wkrótce, będzie mieć krwawe i pełne czarnego humoru konsekwencje, które na zawsze wstrząsną pograniczem!

Anna Włoch/materiały prasowe Kino Świat
fot. Anna Włoch/materiały prasowe Kino Świat

"Magnezja": Obsada i twórcy

Jednym z niepodważalnych dowodów na wyjątkowość "Magnezji" jest imponujący zestaw artystów po obu stronach kamery. Jak zostało już wspomniane, w głównych rolach zobaczymy polską śmietankę aktorską w składzie: Maja Ostaszewska, Dawid Ogrodnik, Mateusz Kościukiewicz, Borys Szyc, Andrzej Chyra, Magdalena Boczarska, Bartosz Bielenia, Małgorzata Gorol, Piotr Głowacki i Agata Kulesza. 

Scenariusz filmu jest efektem współpracy Maćka Bochniaka i Mateusza Kościukiewicza. Autorem zdjęć jest wielokrotnie nagradzany dokumentalista, Paweł Chorzępa, zaś za scenografię odpowiada Marek Warszewski ("Miasto 44", "Najlepszy"). Niezwykłe kostiumy są dziełem Doroty Roqueplo ("Miasto 44", "Hiszpanka"), a charakteryzacja - Waldemara Pokromskiego ("Katyń", "Biała wstążka", "Zimna wojna") oraz Agnieszki Hodowanej ("Demon", "Miłość"). Za montaż odpowiada Jacek Drosio (współpracownik Małgorzaty Szumowskiej). Listę zamyka nagrodzony Oscarem Jan A.P. Kaczmarek, który skomponował muzykę do "Magnezji".  

Gwiazda "Sexify" w największym odkryciu 45. FPFF w Gdyni. "Ostatni komers" zmierza do kin! [TEASER]

"Magnezja" - Kiedy premiera?

"Magnezja", podobnie jak wiele innych produkcji, miała spore trudności w drodze na ekrany. Film miał mieć swoją premierę 20 listopada 2020, jednak w związku z zamknięciem kin, została ona odwołana. Jego pokazy odbyły się podczas 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, gdzie otrzymał Złotego Pazura w kategorii "Inne spojrzenie" oraz 3 nagrody indywidualne - za najlepszą charakteryzację, kostiumy oraz scenografię. Na szczęście widzowie mogą już wracać do kin i niebawem będą mieli okazję zobaczyć "Magnezję" na dużym ekranie. Dystrybutor Kino Świat ogłosił, że ogólnopolska premiera filmu odbędzie się 11 czerwca 2021 roku.

RadioZET.pl/Kino Świat

Redakcja poleca

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.