Obserwuj w Google News

Lucy Lawless z "Xena: Wojownicza księżniczka". Tak dziś wygląda gwiazda serialu

Sylwia Wamej
2 min. czytania
06.06.2019 14:58

Lucy Lawless grała główną rolę w serialu "Xena: Wojownicza księżniczka". Mimo że od pierwszej emisji serii minęło już 24 lata, Lucy wciąż jest kojarzona z kultową postacią Xeny. Dziś aktorka ma 51 lat i jest aktywna w mediach społecznościowych. Bardzo się zmieniła?

Xena: Wojownicza Księżniczka
fot. Everett Collection/ East News

Lucy Lawless. Jak wygląda dziś serialowa "Xena: Wojownicza księżniczka"?

Lucy Lawless kojarzona jest przede wszystkim z rolą Xeny w kultowym serialu "Xena: Wojownicza księżniczka". Aktorka nie daje o sobie zapomnieć i aktywnie prowadzi swój profil na Instagramie. Dziś ma 51 lat i wciąż ten sam zachwycający uśmiech, którym czarowała widzów przed laty. Na jej profilu na Instagramie nie brakuje zdjęć z przyjaciółmi, z podróży czy branżowych eventów.

Lucy Lawless: Gwiazda "Herculesa" i "Eurotrip"

Lucy Lawless zadebiutowała w 1995 roku w pierwszym sezonie "Herculesa". W "Xenie: Wojowniczej księżniczce" pojawiła się w tym samym roku. Początkowo producenci serialu widzieli w tej roli Vanessę Angel, Brytyjkę, która na swoim koncie miała role w takich serialach, jak m.in. "Słoneczny patrol" i "Dziewczyna z komputera". Grypa nie pozwoliła jednak przyjechać aktorce na casting. 

Lucy Lawless poza Xeną grała też w takich produkcjach, jak m.in. "Spider Man", "Tarzan na Manhattanie" czy "Eurotrip". Ostatni film fabularny, w którym pojawiła się, to"Anioł Śmierci" z 2009 roku. Lucy Lawless to wojowniczka również i w życiu prywatnym. W 2012 roku media na całym świecie rozpisywały się o jej aresztowaniu. Przykuta do masztu na tankowcu protestowała w obronie środowiska. W wywiadzie dla "Guardiana" powiedziała: "Nigdy nie myliłam siebie z Xeną, ale wiedziałam, że przyda mi się ona w walce o ekologię".

RadioZEt.pl/ SW