Obserwuj w Google News

"Krzyk 6": znamy datę premiery kontynuacji kultowego horroru

Sergiusz Kurczuk
2 min. czytania
01.04.2022 07:18
Zareaguj Reakcja

Horror "Krzyk" doczeka się 6. części. Przygotowania do filmu już się rozpoczęły, a twórcy potwierdzili, kiedy produkcja o zamaskowanym mordercy trafi do kin.

Krzyk (2022) - kadr z filmu
fot. Everett Collection/East News

Dopiero co odbyła się premiera filmu "Krzyk", będącego 5. częścią słynnej serii zapoczątkowaną pod koniec lat 90. przez Wesa Cravena, a już za kilkanaście miesięcy zobaczymy ciąg dalszy historii szaleńca z nożem w masce inspirowanej znanym obrazem Edvarda Muncha.

"Krzyk 6": kiedy premiera horroru?

Po sukcesie komercyjnym 5. części "Krzyku", który trafił do kin w styczniu 2022 roku, twórcy potwierdzili, że zrealizują kontynuację horroru. Kilka miesięcy od debiutu jedna z gwiazd serii - Courteney Cox, potwierdziła, że otrzymała gotowy scenariusz do 6. filmu i wkrótce ruszą prace na planie.

Redakcja poleca

Wygląda na to, że wszystko idzie zgodnie z planem. Jak donosi Empire Magazine, nowy "Krzyk" będziemy mogli obejrzeć za niecały rok. Dziennikarze serwisu rozmawiali z Mattem Bettinellim-Olpinem i Tylerem Gillettem - reżyserami nowego "Krzyku" i nadchodzącej kontynuacji. To właśnie oni zdradzili dokładną datę premiery nadchodzącego filmu, która zaplanowana jest na 31 marca 2023 roku. Gillet opowiedział, czego mogą spodziewać się fani serii.

Ten film musi podjąć duże ryzyko, aby obalić wszystkie oczekiwania. Zaszliśmy tak daleko w króliczej norze filmów "Krzyk", że w tym momencie jesteśmy w stanie grać o wszystko.

Plany są ambitne, ale co słowa reżysera mogą oznaczać w kontekście scenariusza filmu? Czyżby tym razem rzeczywiście nikt nie był bezpieczny? Czy Ghostface zamorduje z zimną krwią któregoś z głównych bohaterów?

Redakcja poleca

"Krzyk 6": o czym opowie film?

Na razie nie zdradzono żadnych konkretów dotyczących fabuły 6. części "Krzyku". Potwierdzono, że Cox po raz kolejny powróci w roli Gale Weathers. Czy w obsadzie ponownie pojawi się Neve Campbell? Prawdopodobnie tak, ale na razie w tej kwestii niczego nie potwierdzono. Wiadomo natomiast, że w roli scenarzystów powrócą James Vanderbilt i Guy Busick odpowiedzialni za poprzednią część serii. Producentami wykonawczymi są Kevin Williamson, Chad Villella, Gary Barber i Peter Oillataguerre.

RadioZET.pl/Empire Magazine

Najlepsze horrory na Netflix: 5 produkcji, które musicie obejrzeć [ZDJĘCIA]

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET