Obserwuj w Google News

"Król": Michał Żurawski zagra główną rolę w serialu na podstawie książki Szczepana Twardocha

Sylwia Wamej
2 min. czytania
03.04.2019 16:02
Zareaguj Reakcja

Powoli poznajemy szczegóły dotyczące serialu "Król" na podstawie książki Szczepana Twardocha. Serial wyemituje Canal +, a główną rolę Jakuba Szapiro powierzona zostanie Michałowi Żurawskiemu.

"Król": Michał Żurawski zagra główną rolę w serialu na podstawie książki Szczepana Twardocha
fot. Adam Jankowski/ Reporter

 Michał Żurawski zagra główną rolę w serialu "Król"

"Król" doczeka się ekranizacji. W kwietniu rozpoczną się zdjęcia do nowego serialu Canal + na podstawie bestselleru Szczepana Twardocha. Rola główna powierzona została Michałowi Żurawskiemu, który znany jest z innej produkcji Canal + "KRUK. Szepty słychać po zmroku". Z kolei rola Mosze Bernsztajna powierzona zostanie Kacprowi Olszewskiemu.

Reżyserem wszystkich odcinków serialu będzie Jan P. Matuszyński, twórcy m.in. "Ostatniej rodziny". Za scenariusze poszczególnych odcinków odpowiadają Łukasz M. Maciejewski, Dana Łukasińska oraz Szczepan Twardoch, który  jest autorem dialogów postaci, a także pełni funkcję konsultanta serialu. "Król" to opowieść o warszawskim, żydowskim bokserze Jakubie Szapiro, obiekcie uwielbienia warszawskich kobiet. Szapiro marzy o tym, aby zastąpić Kuma i zostać królem Warszawy. To również opowieść o narodowych, kulturowych i religijnych napięciach w zróżnicowanym społeczeństwie Warszawy. Zdjęcia do nowego serialu Canal + mają zakończyć się najpóźniej w kwietniu.

Szczepan Twardoch to lubiany i nagradzany pisarz. Za zbiór opowiadań "Tak jest dobrze" został nominowany do Nagrody Literackiej Gdynia 2012. Z kolei rok później, W 2013 roku  został laureatem Paszportu Polityki za rok 2012 w kategorii literatura. Nagrodę otrzymał za powieść "Morfina". Książka była w finale Nagrody Literackiej Nike 2013. Otrzymała również nominację do Nagrody Literackiej Gdynia 2013 i nominację do Prix du Livre Européen / European Book Prize 2015. W 2014 wyszła kolejna jego książka "Drach",  która znalazła się w finale Nagrody Literackiej Nike 2015 i zdobyła niemiecką nagrodę literacką Brücke Berlin 2016.

 

Rozlicz PIT za darmo z Fundacją Radia ZET

RadioZEt.pl/ SW