Obserwuj w Google News

„Korona królów”: duże zmiany w serialu. Szykują się zwolnienia?

Maciej Friedrich
2 min. czytania
01.04.2019 10:30
Zareaguj Reakcja

Fani „Korony królów” mogą niedługo przeżyć niemałe zaskoczenie. Jak dowiedział się „Super Express”, w najbliższym czasie scenarzyści zaplanowali zwrot fabularny, który może wymóc duże zmiany w obsadzie serialu.

„Korona królów”: duże zmiany w serialu. Szykują się zwolnienia?
fot. Instagram:@koronakrolowtvp

„Korona królów”, choć początkowo przez wielu krytykowana, okazała się produkcją ciepło przyjętą przez widzów TVP. Kostiumowy serial opowiadający historię panowania najwybitniejszych władców w dziejach Polski zyskał dużą popularność, między innymi dzięki dobrze dobranej obsadzie. Jednak fani serialu muszą być przygotowani na rotację ulubionych bohaterów, wszak fabuła produkcji jest ściśle związana z wydarzeniami historycznymi. Jak dowiedział się „Super Express”, już niedługo scenarzyści wprowadzą fabułę na nowe tory, co może dla wielu aktorów oznaczać utratę ról.

ZOBACZ: Uczestnik "Big Brothera" wystąpił w "Koronie królów"

Zmiana obsady „Korony królów”?

Obecnie emitowane odcinki „Korony królów” fabularnie osadzone są w latach 50. XIV wieku. Jak podaje „Super Express”, niebawem możemy spodziewać się śmierci króla Kazimierza, w którego wciela się Andrzej Hausner. Scenarzyści planują przeskok czasowy, by ominąć krótki okres panowania w Polsce Ludwika Węgierskiego.

– Produkcja planuje zakończyć ten sezon „Korony” w czerwcu śmiercią króla. Wszyscy teraz boją się utraty pracy. Bo nowe, historycznie młodsze postaci oznaczają nowych aktorów – informuje dziennik osoba związana z produkcją serialu.

Kwestię zmiany tła fabularnego, a co za tym idzie również części obsady, potwierdziła scenarzystka Ilona Łepkowska.

Korona królów
fot. Instagram:@koronakrolowtvp

ZOBACZ: Wpadka w "Koronie królów". Łatwa do wyłapania?

– Nowy, trzeci sezon będzie dotyczył początku epoki Jagiellonów. Na tron Polski wstąpi Jadwiga Andegaweńska, późniejsza żona Władysława Jagiełły. Czyli mamy dalszy ciąg tych naszych bohaterów, bo z kolei Jagiełło jest synem, granego przez Wojciecha Żołądkowicza, Olgierda. Będzie to się wiązało ze zmianą dekoracji i obsady aktorskiej. Są castingi i na Jadwigę, i na Władysława Jagiełłę.

Można więc śmiało powiedzieć, że zapowiada się zupełnie nowa odsłona „Korony królów”.

 

RadioZET.pl/se.pl/MF