Obserwuj w Google News

Klan: aktor z serialu Paweł Kutny miał udar. Przyjaciele zbierają pieniądze na rehabilitację

Maciej Friedrich
2 min. czytania
12.06.2019 14:23
Zareaguj Reakcja

Paweł Kutny to aktor znany między innymi z seriali "Klan" i "Pierwsza miłość". W trakcie próby do jednego ze spektakli przeszedł udar, a jego stan jest poważny. Wymaga długotrwałej rehabilitacji, która niestety jest bardzo droga.

Klan: aktor z serialu Paweł Kutny miał udar. Przyjaciele zbierają pieniądze na rehabilitację
fot. Jan KUCHARZYK/East News

Jacek Rozenek pod koniec maja przeszedł udar, a stan jego zdrowia był bardzo poważny. Obecnie aktor przechodzi rehabilitację, zaczął mówić i przywitał się z fanami. Niestety, kolejny aktor potrzebuje pomocy z tego samego powodu.

Jak informuje "Gazeta Wyborcza", Paweł Kutny, aktor znany między innymi z występów w "Klanie" i "Pierwszej miłości", również miał udar. Podczas warsztatów, które prowadził z osobami niepełnosprawnymi, źle się poczuł i miał zawroty głowy. Zrzucił to jednak na karb zmęczenia i upału. W pewnym momencie koleżanka zauważyła, że mężczyzna przechyla się na prawą stronę. Wezwano pogotowie i Kutny został przewieziony do szpitala.

DOWIEDZ SIĘ: Udar - przyczyny, objawy, dlaczego jest groźny

Aktor z "Klanu" miał udar. Potrzebne są pieniądze na rehabilitację

Stan zdrowia Pawła jest poważny, aktor wymaga kosztownej rehabilitacji. Przyjaciele aktora postanowili pomóc i zorganizowali zbiórkę pieniędzy na portalu pomagam.pl. Na chwilę obecną zebrano 19 tysięcy złotych. Cel główny to 40 tysięcy.

- Szybka pomoc, to szansa na normalne życie, a Paweł sprawi jeszcze wielu widzom niezapomniane chwile za sprawą swojego talentu - możemy przeczytać na profilu zbiórki.

Co najgorsze, to nie jedyny problem zdrowotny Kutnego. Aktor od 30 lat choruje na cukrzycę, zdiagnozowano u niego nefropatię i neuropatię. W 2011 roku stracił wzrok w jednym oku.

Paweł Kutny - kim jest aktor z "Klanu"?

Paweł Kutny jest absolwentem  Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu. Choć możemy oglądać go w serialach, przede wszystkim realizuje się jako aktor teatralny. Na swoim koncie ma wiele spektakli, użyczył również swojego głosu do 40 audiobooków. Jest współzałożycielem teatralnej "Grupy Amadues" oraz dwóch teatrów, "Terminus A Quo" oraz "Ad Spectacores".

Pawłowi życzymy szybkiego powrotu zdrowia.

 

RadioZET.pl/se.pl/MF