Obserwuj w Google News

Kino podrożeje. Największe sieci zapowiadają podwyżkę cen biletów

2 min. czytania
17.01.2022 11:00
Zareaguj Reakcja

Bilety do kina będą droższe niż dotychczas. Przedstawiciele największych sieci kinowych zapowiedzieli podwyżkę cen biletów. Ile teraz zapłacimy za bilet?

Sala kinowa
fot. Piotr Matusewicz/East News

Cinema City, Helios i Multikino, czyli trzy największe sieci kinowe w Polsce, zapowiedziały podwyżki cen biletów. Ile teraz zapłacimy za bilet do kina? 

Tygodnik „Rzeczpospolita” niedawno zlecił przeprowadzenie specjalnego badania – „2022: na czym będziemy oszczędzać”, przygotowanego przez ARC Rynek, Opinia i firmą fintechową Mokka, z którego wynika, że w sytuacji, gdy będziemy zmuszeni do ograniczenia wydatków, to najszybciej zrezygnujemy właśnie z wydatków na kulturę. Taką deklarację złożyło aż 28% ankietowanych. Co zaskakujące – ponad połowa ankietowanych przyznała się, że już teraz w ogóle nie uczęszcza do placówek kultury, tzn. nie chodzi do kina, teatru, czy na koncerty i inne wydarzenia cykliczne.

Tych, którzy jednak wciąż chcą chodzić do kina, czeka niemiła niespodzianka. Ceny biletów podrożeją. Na szczęście tylko o 50gr-złotówkę, ale podwyżki cen zawsze źle wpływają jednak na domowy budżet.

Cinema City: droższe bilety do kina. Sieć podwyższa ceny

Sieć Cinema City podwyższa cenę biletów o 50 groszy.

„Mamy wielką nadzieję, że dalsze podwyżki nie będą konieczne. Analizujemy na bieżąco wpływ rosnących cen w kraju na nasze koszty” – poinformowała Katarzyna Opertowska, marketing & PR director Cinema City w rozmowie z portalem Wirtualne Media.

Operatowska przypomniała jednak, że sieć utrzymała dotychczasową cenę abonamentu Unlimited, czyli specjalnej karty, umożliwiającej chodzenie do kin Cinema City bez limitu za stałą miesięczną opłatę, wynoszącą 38/45 zł miesięcznie (ta druga cena to opłata w Warszawie).

Redakcja poleca

Bilety podrożeją. Helios droższy o złotówkę 

W kinach sieci Helios cena pojedynczego biletu wzrosła zaś o złotówkę. Co jednak ważne – chodzi o cenę w dniu seansu.

„Ceny biletów oferowanych w przedsprzedaży nie uległy zmianie. To unikalna propozycja Heliosa dla widzów” – zwraca uwagę Nina Graboś, dyrektorka ds. komunikacji korporacyjnej Agory, właściciela Heliosa w rozmowie z dziennikarzami portalu Wirtualne Media.

Graboś podkreśla, że warto zatem planować kinowe wyjście z wyprzedzeniem, żeby mieć gwarancję niższej ceny. Już w 2021 roku kina Helios wprowadziły bowiem specjalne zniżki dla klientów, którzy kupują bilety z wyprzedzeniem. Wedle bieżącego cennika kina, za bilet kupiony co najmniej z trzydniowym wyprzedzeniem zapłacimy nawet 3zł taniej niż w dniu seansu.

Multikino wprowadziło zmiany już w grudniu

Kina sieci Multikino zrewidowały swój cennik już w grudniu 2021. Za bilety zapłacimy teraz od 19,90zł do 32,90zł, w zależności od rodzaju miejsca i seansu.

Czytaj także:  Najlepiej recenzowany film roku 2021. Tej produkcji raczej nikt o to nie podejrzewał

RadioZET.pl/Onet.pl/WirtualneMedia/Rzeczpospolita

Najlepsze seriale 2021 roku – wybór redakcji RadioZET.pl [ZDJĘCIA]