Obserwuj w Google News

Kinga Rusin odpowiedziała Zofii Klepackiej: „Szerzenie takich poglądów prowadzi do samobójstw dzieci”

Sylwia Wamej
2 min. czytania
29.05.2019 10:12
Zareaguj Reakcja

Kinga Rusin odpowiedziała Zofii Klepackiej, która stwierdziła, że dziennikarce zabrakło szacunku do drugiego człowieka. Dziennikarka „Dzień Dobry TVN” na swoim Instagramie opublikowała długi wpis, w którym podkreśliła m.in. że szerzenie homofobicznych poglądów prowadzi do samobójstw małoletnich.

Kinga Rusin i Zofia Klepacka
fot. Artur Zawadzki/ Reporter/ East News/ Viphot/ East News

Kinga Rusin odpowiedziała Zofii Klepackiej

Kinga Rusin nie pozostała dłużna Zofii Klepackiej i szybko odpowiedziała jej na rozmowę z Anną Popek. Przypomnijmy, że sportsmenka w wystąpieniu dla TVP Info odniosła się do niedzielnej wymiany zdań z dziennikarką.

– Zabrakło jej szacunku dla drugiego człowieka. Pomimo tego, jakie kto ma poglądy, to powinien mieć szacunek i tej pani zabrakło. Ja jestem sportowcem, mamą dwójki dzieci i obywatelem. Tak samo mam prawo mieć swoje poglądy, tak jak każdy inny. Mam nadzieję, że już więcej taka sytuacja się nie powtórzy i nie spotka mnie w moim mieście – powiedziała Zofia Klepacka w rozmowie z Anną Popek.

Na reakcję ze strony Kingi Rusin nie trzeba było długo czekać.

Kinga Rusin: „Szerzenie takich poglądów prowadzi do samobójstw dzieci”

Nawiązując do dzisiejszego wywiadu Zofii Klepackiej pragnę przypomnieć, że według niej homoseksualizm to »wynaturzenie« (z wcześniejszego wywiadu dla publicznego radia). Czy można jeszcze ostrzej wyrazić pogardę dla drugiego człowieka?” – zaczyna swój wpis dziennikarka. Kinga Rusin podkreśliła, że przez wypowiedzi tego typu i brak tolerancji dla innych narażeni są szczególnie młodzi ludzie, którzy popełniają samobójstwa.

„Myśli samobójcze ma ponad 70% homoseksualnych dzieci, które czują się nieakceptowane i nietolerowane. W Polsce każdego dnia dwoje dzieci odbiera sobie życie! Osoby publiczne, medaliści, sportowi idole muszą brać odpowiedzialność za to co mówią!” – apeluje Kinga Rusin. Dziennikarka uważa również, że zachowanie Klepackiej jest podstawą do usunięcia z kadry olimpijskiej.

„Nazwanie drugiego człowieka »wynaturzonym« (wynaturzenie: zwyrodnienie, degeneracja, dewiacja) to zachowanie niegodne szerzącego tolerancję ruchu olimpijskiego”. Rusin na koniec jeszcze raz podkreśliła słowo „wstyd” skierowane do Zofii Klepackiej.

Kinga Rusin i Zofia Klepacka: Wymiana zdań pod lokalem wyborczym

W niedzielę przed jednym z lokali wyborczych doszło do wymiany zdań między Zofią Klepacką a Kingą Rusin. Dziennikarka „Dzień Dobry TVN” miała krzyczeć do windsurferki „wstyd”. Chodzi o kontrowersyjne wypowiedzi Klepackiej dotyczące środowiska LGBT i karty LGBT. Olimpijka podeszła do Kingi Rusi i jej rodziny i mimo ich sprzeciwu zaczęła filmować bliskich dziennikarki.

– Chciałam Pani powiedzieć, że to jest wstyd. Straszny wstyd, chciałam, żeby mnie pani usłyszała. Czego się pani Zofia powinna wstydzić? Tego, że obraża ludzi. Uwielbiałam Panią jako sportowca, trzymam kciuki za wszystkich sportowców. Jest pani wspaniałym sportowcem, ale... – mówiła na filmiku Rusin.

RadioZEt.pl/ SW