Obserwuj w Google News

Kina otworzą się wcześniej! Rząd ujawnił nową datę

1 min. czytania
12.05.2021 14:05
Zareaguj Reakcja

Kina i teatry ruszą wcześniej, niż zakładano. Kiedy odwiedzimy nasze ulubione placówki? Ogłoszono nową datę otwarcia kin.

Kina otworzą się wcześniej! Rząd ujawnił nową datę
fot. Beata Zawrzel/REPORTER/ East News

Kina ruszą wcześniej! Ta wiadomość z pewnością ucieszy wszystkich kinomaniaków, którzy z wypiekami na twarzy oczekiwali ponownego otwarcia placówek. Kiedy otworzą się kina w Polsce?

Kina otworzą się wcześniej - nowa data

Liczba zachorowań na COVID-19 w naszym kraju spada. 12 maja 2021 roku ogłoszono 4 255 nowych przypadków zakażeń, zaś 87 osób poniosło śmierć (256 z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami). Spadająca liczba zachorowań zaowocowała decyzją rządu o przyspieszeniu otwarcia kin i teatrów

Pod koniec kwietnia premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że kina ruszą już 15 maja, jednak wyłącznie na świeżym powietrzu. Kina tradycyjne oraz teatry miały się otworzyć dopiero 29 maja. Dziś jednak ogłoszono, że luzowanie obostrzeń w tym zakresie zostało przyspieszone i kina ruszą już 21 maja 2021 roku.

Zobacz także: Szybsze luzowanie obostrzeń w maju. Premier ogłosił nowy plan

Przypominamy, że w kinach wciąż obowiązywać będzie reżim sanitarny. Placówki będą mogły udostępniać wyłącznie 50% miejsc, nakazane będzie noszenie maseczek, a punkty gastronomiczne pozostaną zamknięte. Inną kwestią jest decyzja poszczególnych kin, które mogą podjąć decyzję o wstrzymaniu się ze startem działalności. 

Redakcja poleca
Polscy aktorzy, którzy wystąpili w zagranicznych produkcjach