Obserwuj w Google News

Kevin Spacey oczyszczony z zarzutu molestowania. Prokurator wycofał oskarżenie

Maciej Friedrich
2 min. czytania
18.07.2019 09:31
Zareaguj Reakcja

Prokurator stanu Massachusetts zdecydował się wycofać oskarżenie wobec hollywoodzkiego aktora Kevina Spacey'ego. Aktor był oskarżony o molestowanie seksualne 18-letniego chłopca. Wpływ na decyzję prokuratury miał sam domniemany pokrzywdzony.

Kevin Spacey oczyszczony z zarzutu molestowania. Prokurator wycofał oskarżenie
fot. AP/Associated Press/East News

Kevin Spacey to jeden z najpopularniejszych gwiazdorów Hollywood. Aktor zyskał popularność dzięki doskonałym kreacjom w takich filmach jak „American Beauty”, „K-PAX” czy „Siedem”. Widzowie uwielbiali również jego rolę w serialu „House of Cards”. Kariera aktora załamała się po tym, jak został oskarżony o molestowanie seksualne. Aktor w 2016 roku miał w jednym z barów w Nuntucket rozpinać rozporek 18-latka i dotykać jego genitaliów. W środę 17 lipca prokurator stanu Massachusetts wycofał oskarżenie skierowane pod adresem Spacey'ego.

Kevin Spacey bez zarzutu o molestowanie

Prokurator podjął decyzję o usunięciu zarzutu ciążącego na aktorze po tym, jak domniemany pokrzywdzony zrezygnował ze składania zeznań obciążających Kevina. Rzekoma ofiara to syn prezenterki telewizyjnej Heather Unruh, która opowiedziała prasie, że Spacey upił i molestował jej syna. Obrońca gwiazdora wniósł o zabezpieczenie danych z telefonu komórkowego 18-latka, jednak ten twierdził, że telefon zgubił. Zapisane w nim wiadomości miały pomóc w oczyszczeniu oskarżonego z zarzutu.

ZOBACZ: Kevin Spacey wyznał, że jest gejem

Kevin Spacey oczyszczony z zarzutów
fot. AP/Associated Press/East News

Choć Kevin Spacey został oczyszczony z jednego zarzutu, wciąż ciążą na nim inne. Od jesieni 2018 roku wobec aktora wysunięto ponad 30 zarzutów dotyczących molestowania oraz napaści seksualnej. Wszystko zaczęło się od aktora Anthony'ego Rappa, który publicznie oskarżył Spacey'ego o nakłanianie do czynności seksualnych, gdy Rapp miał 14 lat. Ten wydał oświadczenie, w którym przeprosił za „głęboko niestosowne zachowanie po pijanemu”. Pod koniec 2018 roku zapowiedział jednak, że nie ma zamiaru odpowiadać za coś, czego nie zrobił.

Oskarżenia miały duży wpływ na karierę aktora. Po pięciu sezonach został między innymi usunięty z serialu „House of Cards”, którego był gwiazdą. Ponownie nagrano również sceny do filmu „Wszystkie pieniądze świata”, a Spacey został zastąpiony przez innego aktora. Być może decyzja prokuratury sprawi, że producenci i reżyserzy spojrzą na aktora nieco przychylniej.

 

RadioZET.pl/MF