Obserwuj w Google News

„Kapitan Ameryka 4”: poznaliśmy reżysera nowego filmu o przygodach słynnego bohatera MCU

2 min. czytania
11.07.2022 16:15
Zareaguj Reakcja

„Kapitan Ameryka 4” zbliża się wielkimi krokami. Film z udziałem Anthony’ego Mackiego, rozgrywający się po dramatycznych wydarzeniach „Avengers: Koniec gry” i serialu „Falcon and the Winther Soldier”, już wkrótce pojawi się na ekranach kin. Właśnie poznaliśmy reżysera filmu. Kiedy premiera?

Falcon and the Winter Soldier - kadr z serialu
fot. materiały prasowe Disney+/Chuck Zlotnick

„Kapitan Ameryka 4” to kolejny film z serii Marvel Cinematic Universe, w którym bohaterowie będą radzić sobie z konsekwencjami zdarzeń z megahitu „ Avengers: Koniec gry”. Akcja nowego „Kapitana Ameryki” będzie rozgrywać się ponadto po wydarzeniach z miniserialu Disney+ „Falcon and the Winter Soldier”, w którym tytułowi bohaterowie musieli zdecydować, który z nich godzien jest dzierżyć tarczę Kapitana Ameryki. Serial, utrzymany w klimacie kina akcji i komedii buddy movie, pokazywał różne strony konfliktu interesów i ukazywał podziały polityczne w Stanach Zjednoczonych. Produkcja kończyła się jednak wyraźnym przejęciem pałeczki przez Sama Wilsona, bohatera Anthony’ego Mackie, który pod koniec oficjalnie przejął tytuł Kapitana Ameryki. 

Nowy film będzie więc opowiadać o dalszych konsekwencjach tej decyzji i przyglądać się zmianom, jaki zaszły w Amerykanach w wyniku takiego obrotu spraw.

Redakcja poleca

„Kapitan Ameryka 4”: poznaliśmy reżysera filmu

Niedawno poinformowano, kto stanie u steru najnowszej części wielowątkowej opowieści, wchodzącej w skład Marvel Cinematic Universe. Jak informują zagraniczne media, z portalem The Hollywood Reporter na czele, reżyserem nowej odsłony przygód Kapitana Ameryki został amerykański reżyser, pochodzący z Nigerii Julius Onah. Onah najlepiej znany jest z filmu Netflixa „Paradoks Cloverfield” oraz intrygującego dramatu społecznego „Luce”, podejmującego temat nierówności rasowych w liceum. Ciekawy film z udziałem nominowanego do Bafta Rising Star Award, Kelvinem Harrisonem Jr. również dostępny jest na platformie Netflix.

Malcolm Spellman – scenarzysta najlepiej znany ze skryptu do świetnie przyjętego „Kapitana Ameryki: Zimowego Żołnierza” pisze obecnie scenariusz do nowego filmu wraz z  Dalanem Mussonem, jednym ze scenarzystów serialu Marvela „Falcon and the Winter Soldier”.

Na ekranie ponownie zobaczymy Anthony’ego Mackie. Najprawdopodobniej towarzyszyć mu będzie także gwiazdor „Falcon and the Winter Soldier”, Sebastian Stan.

"Falcon and the Winter Soldier" - zwiastun

Serial Marvela reklamowany był następującym materiałem promocyjnym:

„Kapitan Ameryka 4” – kiedy premiera?

Na razie nieznana jest dokładna data premiery.

Czytaj także:  "Thor: Miłość i grom": oceniamy najnowszy film o przygodach Thora [RECENZJA]

RadioZET.pl/TheHollywood Reporter/Disney+

Inni Ludzie - kadr z filmu
12 Zobacz galerię
fot. materiały prasowe Warner Bros.