Obserwuj w Google News

Jonshel Alexander nie żyje. Dziecięca aktorka z filmu nominowanego do Oscara miała tylko 22 lata

2 min. czytania
02.12.2021 07:41
Zareaguj Reakcja

Zmarła Jonshel Alexander - młoda aktorka znana z nominowanego do Oscara filmu "Bestie z południowych krain". Miała jedynie 22 lata. Co było przyczyną śmierci?

Znicz - materiał poglądowy
fot. Value Stock Images/East News

27 listopada 2021 roku w Nowym Orleanie zmarła Jonshel Alexander. Dziecięca aktorka znana z filmu "Bestie z południowych krain" miała tylko 22 lata. W jaki sposób zginęła?

Jonshel Alexander nie żyje

O śmierci Alexander powiadomił portal Deadline. Według informacji aktorka zmarła w wyniku postrzału z broni palnej. Jak podają źródła policyjne około godziny 21:00 Alexander i niezidentyfikowany mężczyzna zostali postrzeleni przy North Claiborne Avenue. Para siedziała w samochodzie. Sanitariusze stwierdzili śmierć Aleksandra na miejscu zdarzenia, ale mężczyzna był w stanie pojechać do szpitala. Na razie nie ujęto sprawcy.

Alexander jako dziecko brała udział w Sundance Directors Lab w roku 2009. W 2012 wystąpiła w filmie "Bestie z południowych krain" wcielając się w Joy Strong. Film w reżyserii Benha Zeitlina jest określany jako dramat fantasy z elementami kina przygodowego. Produkcja opowiada o małej Hushpuppy (Quvenzhané Wallis) mieszkającej wraz z ojcem pijakiem w odciętej od świata wiosce. Pewnego dnia przychodzi rekordowo długi deszcz, który sprawia, że dziewczynka i mieszkańcy osady, muszą zmienić swoje dotychczasowe życia, by przetrwać i szykować się na kolejny kataklizm. Okazuje się, że Hushpuppy doskonale dostosowuje się do nowych warunków.

Redakcja poleca

"Bestie z południowych krain" otrzymały Wielką Nagrodę Jury za film dramatyczny podczas 27. edycji Sundance Film Festival. Film był również prezentowany między innymi na 65. MFF w Cannes (gdzie zdobył 4 nagrody), na MFF w Karlowych Warach oraz 11. MFF Nowe Horyzonty we Wrocławiu. "Bestie z południowych krain" zdobyły nominacje do Oscarów 2013 (w czterech kategoriach), nagrody BAFTA i Saturna.

RadioZET.pl/Deadline

Gwiazdy filmu i kina, które odeszły w 2021 roku [ZDJĘCIA]