Obserwuj w Google News

Joaquin Phoenix: TOP 7 filmów z udziałem aktora, które trzeba znać

Roksana Orlicka
3 min. czytania
21.01.2020 13:49
Zareaguj Reakcja

Joaquin Phoenix świetnie odnajduje się w każdym gatunku, a do tego maksymalnie angażuje w rolę. By zagrać jak najlepiej, potrafi przejść metamorfozę i zdobyć nowe umiejętności. Phoenix został nominowany do Oscara 2020 za film "Joker" Todda Phillipsa. Stworzyliśmy TOP 7 filmów z Joaquinem Phoenixem, które trzeba znać. 

TOP 7 filmów z Joaquinem Phoenixem
fot. Michael Buckner/Rex Features/East News

Joaquin Phoenix: TOP 7 filmów z udziałem aktora, które trzeba znać

Joaquin Phoenix to jeden z najbardziej charakterystycznych amerykańskich aktorów. Często mówi się o nim, że jest wszechstronny i nie jest mu straszna żadna rola. Phoenix nie ogranicza się do jednego gatunku filmowego, wręcz przeciwnie - chętnie przyjmuje role wymagające i trudne. W 2019 roku wiele mówiło się o jego kreacji w filmie "Joker" Todda Phillipsa. Joaquin wcielił się w postać tak dobrze znaną fanom komisów, a mimo to pokazał ją od zupełnie innej, dramatycznej strony. Joaquin Phoenix ma szansę na prestiżowego Oscara właśnie za "Jokera". Zebraliśmy TOP 7 filmów z Joaquinem Phoenixem, które trzeba znać

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów"

Zobacz także: Ranking najlepszych filmów z Saoirse Ronan. Te tytuły trzeba znać [TOP8]

Joker (2019), reż. Todd Phillips

,,Joker" to jeden z najszerzej komentowanych filmów 2019 roku. Phoenix wcielił się w najsłynniejszego złoczyńcę w świecie filmu. ,,Joker" przedstawia znanego bohatera od zupełnie nowej strony. Przede wszystkim pokazuje jego przemianę i wnikliwie przygląda się psychice. Za rolę w tym filmie Joaquin Phoenix jest nominowany do Oscarów 2020.

Zobacz zwiastun filmu ,,Joker":

Gladiator (2000), reż. Ridley Scott

,,Gladiator" to jeden z najsłynniejszych filmów wszech czasów, został nagrodzony aż pięcioma Oscarami. Joaquin Phoenix wciela się w okrutnego syna cesarza. Ta rola przyniosła mu światową rozpoznawalność. Film opowiada historię generała Maximusa, który przez wiele lat był prawą ręką cesarza. Był szczęśliwym mężem i ojcem, ale w jednej chwili traci wszystko. Jako gladiator musi walczyć na arenie o przeżycie. W filmie występuje także Russell Crowe.

Zobacz zwiastun filmu ,,Gladiator":

Ona (2013), reż. Spike Jonze

,,Ona" to przejmujący obraz, pokazujący jak duży wpływ może mieć na człowieka nowa technologia. Jednocześnie film uświadamia widza, że prawdziwych uczuć nie można zastąpić tymi wirtualnymi. Phoenix wciela się w samotnego pisarza, który zakochuje się w nowym systemie operacyjnym, mającym spełniać jego wszystkie marzenia. W rolach pobocznych Rooney Mara, Amy Adams i Scarlett Johansson. Co ciekawe, film jest dostępny na platformie HBO GO.

Zobacz także:  Scarlett Johansson. Najlepsze filmy z udziałem aktorki [TOP10]

Zobacz zwiastun filmu ,,Ona":

Spacer po linie (2005), reż. James Mangold

,,Spacer po linie" to film, który przedstawia historię miłości Johnny'ego Casha i June Carter (w tej roli Reese Witherspoon). To jedna z najbardziej wyróżniających się ról Phoenixa. By wcielić się w słynnego muzyka, nauczył się grać na gitarze. Co ciekawe, zaśpiewał wszystkie piosenki samodzielnie. To wciągający film o miłości, pasji i marzeniach, a także o tym, jak wiele trzeba poświęcić, by odnaleźć szczęście. Film jest dostępny do obejrzenia na platformie HBO GO.

Zobacz zwiastun filmu ,,Spacer po linie":

Hotel Ruanda (2004), reż. Terry George

,,Hotel Ruanda" to niezwykle wzruszająca historia, która poniekąd nawiązuje do prawdziwych wydarzeń. Opowiada on historię Paula, kierownika hotelu, który dał schronienie uchodźcom. W czasie wojny w Rwandzie mężczyzna składa obietnicę, że będzie chronić swoją rodzinę. Dzięki swojej odwadze uda mu się uratować 1200 osób. 

Zobacz zwiastun filmu ,,Hotel Ruanda":

Nigdy cię tu nie było (2017), reż. Lynne Ramsay

,,Nigdy cię tu nie było" przedstawia historię agenta do zadań specjalnych. Mężczyzna zarabia na życie ratowaniem dzieci z rąk przestępców seksualnych. Jego klientami są najczęściej zrozpaczeni rodzice zaginionych nastolatków. Pewnego dnia dostaje zlecenie od wpływowego senatora. To zlecenie nie będzie łatwe.

Zobacz zwiastun filmu ,,Nigdy cię tu nie było":

Płonąca pułapka (2004), reż. Jay Russell

Film ,,Płonąca pułapka" przedstawia losy strażaka, który zostaje uwięziony na dwudziestym piętrze płonącego wieżowca. Mężczyźnie wystarczy tlenu na zaledwie kilka minut. To wciągająca i trzymają w napięciu historia, którą warto zobaczyć. Obok Joaquina Phoenixa można zobaczyć takich aktorów jak John Travolta czy Robert Patrick.

Zobacz zwiastun filmu ,,Płonąca pułapka":

Zobacz także:  Adam Driver. Te filmy z udziałem aktora trzeba zobaczyć [TOP7]

 

RadioZET.pl/RO