Obserwuj w Google News

Kiedy poznamy nowego odtwórcę Bonda? Twórczyni serii podała datę

2 min. czytania
27.09.2021 13:16
Zareaguj Reakcja

Kto zastąpi Daniela Craiga w roli Jamesa Bonda? Wiemy, kiedy możemy spodziewać się ogłoszenia nowej gwiazdy serii o agencie 007.

Daniel Craig
fot. AFP/EAST NEWS

Barbara Broccoli zdradziła, kiedy rozpocznie się proces poszukiwania nowego odtwórcy Jamesa Bonda. Fani serii muszą uzbroić się w cierpliwość.

James Bond: kto zastąpi Daniela Craiga? Kiedy ruszy casting do roli agenta 007?

Od roku 2006 James Bond jest utożsamiany z Danielem Craigiem. Brytyjski gwiazdor wciela się w szpiega Jej Królewskiej Mości najdłużej w historii. Wszystko się jednak kiedyś kończy i najnowsza produkcja o Bondzie - film "Nie czas umierać", będzie ostatnim tytułem z Craigiem w roli agenta 007. Fani od dawna zastanawiają się, kto go zastąpi.

Redakcja poleca

Na razie trudno spekulować, ale pojawił się konkret dotyczący przyszłości serii. Jak podaje Deadline, Barbara Broccoli - główna producentka filmów o Bondzie zdradziła, kiedy ruszy poszukiwanie następcy Craiga. W rozmowie z BBC Radio 4 wyznała, że na razie "wypiera" zakończenie współpracy z gwiazdorem.

Chcemy, aby Daniel miał swój czas na świętowanie. W przyszłym roku zaczniemy myśleć o przyszłości. (...) Wiedział, że to zmieni jego życie, co oczywiście się stało. Umożliwił nam zbadanie emocjonalnego życia Bonda, zagłębienie się w osobistą, złożoność postaci.

Towarzyszący Broccoli podczas wywiadu producent Michael G. Wilson dodał, że znalezienie następcy Craiga będzie bardzo trudnym zadaniem, bo kolejny aktor będzie musiał wejść "w naprawdę duże buty". Oznacza to, że na razie twórcy serii nie wiedzą, kogo obsadzą w roli Jamesa Bonda. Poszukiwanie następcy Daniela Craiga rozpocznie się w roku 2022. Fani poczekają, zanim usłyszą, kto dołączy do zacnego grona aktorów, wcielających się w ikonicznego szpiega.

Redakcja poleca

"Nie czas umierać": kiedy premiera filmu?

W ciągu ostatnich lat nauczyli się jednak cierpliwości. Premiera 26. filmu o przygodach Jamesa Bonda była wielokrotnie przekładana i opóźniana. Najpierw z powodu różnic artystycznych pomiędzy producentami a pierwotnym reżyserem - Dannym Boyle'em, a potem ze względu na paraliżującą przemysł filmowy pandemię koronawirusa. "Nie czas umierać" trafi w końcu do kin 1 października 2021 roku. W filmie oprócz Craiga wstąpili Ralph Fiennes, Naomie Harris, Rory Kinnear, Léa Seydoux, Ben Whishaw, Jeffrey Wright, Ana de Armas, Dali Benssalah, David Dencik, Lashana Lynch, Billy Magnussen oraz Rami Malek, który wcieli się w nowego antagonistę.

RadioZET.pl/Deadline

Najciekawsze premiery września 2021. Które filmy i seriale obejrzeć w tym miesiącu? [TYTUŁY, DATY]