Obserwuj w Google News

Inni ludzie: Warner Bros zapowiada adaptację powieści Doroty Masłowskiej

Maciej Friedrich
2 min. czytania
31.07.2019 13:36
Zareaguj Reakcja

Dorota Masłowska to polska pisarka, której powieści doceniane są na całym świecie. Studio Warner Bros doszło do wniosku, że jedna z powieści autorki doskonale sprawdzi się jako scenariusz filmu. Chodzi o „Innych ludzi”.

Inni ludzie: Warner Bros zapowiada adaptację powieści Doroty Masłowskiej
fot. screen:YouTube

Dorota Masłowska to jedna z najoryginalniejszych polskich pisarek, która z powodzeniem realizuje się również w innych dziedzinach sztuki. Ogromną popularność przyniosła jej debiutancka powieść „Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną”. Za kolejną – „Paw królowej” otrzymała Nagrodę Literacką Nike. Twórczość Masłowskiej doceniana jest nie tylko w Polsce, jej książki zostały przetłumaczone na kilka języków. Pisarski talent Doroty doceniło również studio Warner Bros, które zamierza zekranizować „Innych ludzi” z 2018 roku.

Inni ludzie – ekranizacja książki Doroty Masłowskiej

Na stronie internetowej Warner Bros. Pictures pojawiła się oficjalna informacja o pierwszej polskiej produkcji studia. Mowa o powieści „Inni ludzie” pióra Doroty Masłowskiej, którą amerykańscy filmowcy określili mianem „bezkompromisowej komentatorki życia społecznego”. Za reżyserię produkcji ma odpowiadać Aleksandra Terpińska, zdobywczyni nagrody Canal+ Award na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes. Za zdjęcia odpowiedzialny będzie Bartosz Bieniek, a oprawą muzyczną zajmie się doskonale znany fanom muzyki elektronicznej i hip-hopu producent Auer.

ZOBACZ TEŻ: "365 dni" - kiedy będzie film na podstawie książki Blanki Lipińskiej? [DATA PREMIERY, ZWIASTUN]

Bohaterami „Innych ludzi” są Kamil i Iwona, którzy pochodzą z dwóch różnych środowisk. Ona jest żyjącą w luksusie żoną, która odczuwa życiowe wypalenie i desperację. On ma 32 lata, ale nadal mieszka z matką i pracuje dorywczo, marząc o karierze rapera.

Niespodziewany romans przewartościuje życia obojga bohaterów. Masłowska w „Innych ludziach” w klasyczny dla siebie sposób opisuje współczesny świat, pełen pogoni za pieniędzmi i atencją w mediach społecznościowych.

RadioZET.pl/MF