Obserwuj w Google News

Waititi i Clement łączą siły ze znanym artystą. Kiedy kolejny film twórców "Co robimy w ukryciu"?

2 min. czytania
01.08.2022 13:10
Zareaguj Reakcja

Taika Waititi i Jemaine Clement pracują nad kolejnym wspólnym filmem. Tym razem będzie to adaptacja serii komisów "Incal" autorstwa Alejandra Jodorowsky’ego i Mœbiusa.

Co robimy w ukryciu - Taika Waititi i Jemaine Clement - kadr z filmu
fot. UNION FILMS/DEFENDER FILMS/FUNNY OR DIE/NEW ZEALAND FILM COM / Album Online/East News

Taika Waititi i Jemaine Clement - twórcy i gwiazdy słynnej komedii o wampirach "Co robimy w ukryciu", ponownie połączyli siły. Tym razem zajmą się adaptacją znanej francuskiej serii komiksowej pod tytułem "Incal".

"Incal": Taika Waititi i Jemaine Clement pracują nad filmem na podstawie komiksu

"Co robimy w ukryciu" to film, który sprawił, że Taiką Waititim zainteresował się cały świat. Od premiery mockumentu minęło 8 lat i w tym czasie nowozelandzki filmowiec nie tylko został jednym z twórców Marvela, ale również laureatem Oscara za adaptację książki "Niebo na uwięzi. Jojo Rabbit".

Redakcja poleca

W listopadzie 2021 roku pojawiły się pierwsze doniesienia, że Waititi i Clement pracują nad kolejnym wspólnym filmem - adaptacją komiksu "Incal" autorstwa Alejandra Jodorowsky’ego i Mœbiusa. Seria powstała na początku lat 80. i jest metaforyczną opowieścią science fiction. Informację potwierdził sam Jodorowsky, który zamieścił na Twitterze post na ten temat, a na YouTube pojawił się krótkometrażowy dokument o pierwowzorze nadchodzącego filmu i jego adaptacji.

Oglądaj

Praca nad przedsięwzięciem nie została porzucona. Pod koniec lipca 2022 roku na Instagramie Jodorowsky'ego pojawiła się seria zdjęć ze spotkania z Waititim i Clementem.

Filmowcy przyjechali do Paryża prawdopodobnie po to, by omówić z twórcą komiksu szczegóły dotyczące nadchodzącego filmu na jego podstawie. Na razie o filmie "Incal" wiadomo niewiele. Nie zdradzono, kto zagra w produkcji, ani kiedy możemy spodziewać się jej premiery. Fanom europejskiego komiksu oraz twórczości Wiatitiego i Clementa pozostaje cierpliwie czekać.

Redakcja poleca

"Incal": o czym jest komiks?

"Incal" ze scenariuszem Jodorowsky'ego i rysunkami Mœbiusa powstał w latach 1981-1988. Historia rozgrywa się w dalekiej przyszłości i ukazuje losy niezdarnego detektywa Johna Difoola. Tytułowy Incal to tajemniczy przedmiot w którego posiadanie wchodzi główny bohater. Tym samym ściąga na siebie uwagę potężnych sił galaktycznych, które chcą zdobyć Incal. Difool i jego przyjaciele muszą zrobić wszystko, by powstrzymać wojnę.

Seria cieszyła się dużym uznaniem i z tego powodu doczekała się kolejnych części - prequela "Przed Incalem" (1988–1995) i sequeli "Po Incalu" (2000) oraz "Final Incal" (2008–2014). Ich akcja rozgrywa się w stworzonym przez Jodorowsky'ego uniwersum obejmującym wydarzenia z komiksów "Kasta Metabaronów", "Megalex", "Technokapłani", "Castaka" i "Metabaron". W Polsce seria "Inkal" ukazała się dwóukrotnie - nakładem wydawnictw Egmont Polska i Scream Comics.

RadioZET.pl/Instagram/YouTube