Obserwuj w Google News

"Gra o tron". Wiemy, ile zarabiają główni bohaterowie. To gigantyczne stawki

Sylwia Wamej
1 min. czytania
26.04.2019 10:50
Zareaguj Reakcja

"Gra o tron" to kultowy serial, który śledzą miliony widzów na świecie. To również jedna z najdroższych produkcji telewizyjnych. W związku z tym aktorzy mogą liczyć na olbrzymie gaże.

"Gra o tron". Wiemy, ile zarabiają główni bohaterowie. To gigantyczne stawki
fot. Instagram.com/

"Gra o tron": Wiemy, ile zarabiają aktorzy

Fani "Gry o tron" ekscytują się 8. i ostatnim sezonem kultowego serialu. To jedna z najbardziej cennych produkcji telewizyjnych ostatnich lat. Gwiazdy serialu błyskawicznie zdobyły popularność i pieniądze. Aktorzy grający główne role mogą liczyć na ogromne gaże. Jak podaje serwis  standard.co.uk Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Snow), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister) oraz Peter Dinklage (Tyrion Lannister) mogą liczyć na 710 tys. dolarów, czyli w przeliczeniu ok. 2,7 mln złotych za odcinek. Warto dodać, że od 8. sezonu taką samą gażę otrzymuje również Lena Heady (Cersei Lannister). Aktorka wcześniej zarabiała 500 tys. dol. czyli ok. 1,9 mln zł. 

"Gra o tron": Maisie Williams i Sophie Turner zarabiają nieco mniej

Na nieco mniej, czyli 210 tysięcy dolarów za odcinek (802 tysięcy złotych) mogą liczyć Maisie Williams (Arya Stark) i Sophie Turner (Sansa Stark). Aktorki zarabiają mniej, niż serialowi koledzy, ponieważ są oficjalnie uznawane za postaci drugoplanowe.

 

Rozlicz PIT za darmo z Fundacją Radia ZET

RadioZEt.pl/ eska.pl/ SW