Obserwuj w Google News

„Gra o Tron” 8: Oficjalny zwiastun. Scena bitwy ma zawstydzić „Władcę Pierścieni” [WIDEO]

Redakcja
2 min. czytania
06.03.2019 13:08
Zareaguj Reakcja

Fani „Gry o Tron” z niecierpliwością oczekują na ostatni sezon ulubionego serialu. W sieci pojawił się premierowy zwiastun finałowej serii. Według zapowiedzi finałowa bitwa ma rozmachem przyćmić nawet słynną batalię z „Władcy Pierścieni”.

„Gra o Tron” 8: Oficjalny zwiastun. Scena bitwy ma zawstydzić „Władcę Pierścieni” [WIDEO]
fot. Instagram:@gameofthronesnotofficial

Gra o Tron” to jedna z najpopularniejszych serialowych serii na świecie. Adaptacja sagi fantasy autorstwa George'a R.R. Martina „Pieśń lodu i ognia” okazała się światowym hitem, a wokół produkcji wytworzyła się niemal subkultura fanów, podobnie jak w przypadku „Gwiezdnych Wojen” czy „Harry’ego Pottera”. Na 15 kwietnia 2019 roku zapowiedziany został ósmy sezon serialu, który ma być jednocześnie zwieńczeniem historii Westeros. Producenci pilnują, by do sieci nie wyciekły żadne nieautoryzowane informacje na temat „Gry o Tron”. Plan zdjęciowy ma być otoczony przez drony dbające o to, by nikt nie wykonał zdjęć, które mogłyby cokolwiek zdradzić. Na szczęście w serwisie YouTube pojawił się premierowy zwiastun, który choć trochę zaspokoi apetyty fanów.

Gra o Tron premierowy zwiastun
fot. Instagram:@Zdjęcie profilowe gameofthronesnotofficial gameofthronesnotofficial

Zwiastun „Gry o Tron”

Trailer zapowiada zakończenie najważniejszych wątków, jednak najwięcej mówi się o scenie finałowej bitwy z istotami zza Muru. Miało nad nią pracować nawet 750 osób, a zdjęcia trwały 11 tygodni. Jak poinformował producent serialu, Bryan Cogman:

– Finałowa bitwa jest całkowicie bezprecedensowa, to mieszanka gatunków. Zobaczymy sekwencje wbudowane w sekwencje, które są wbudowane w sekwencje [...] Było to bardzo wyczerpujące, ale jestem przekonany, że wszystkim opadną szczęki.

ZOBACZ: Polski aktor zagrał w "Grze o Tron"

Ma to być najbardziej rozbudowana sekwencja tego typu w serialach i jedna z największych w historii kina. Według szumnych zapowiedzi bitwa o Winterfell rozmachem na przyćmić nawet słynną bitwę o Helmowy Jar, która do dziś zachwyca we „Władcy Pierścieni: Dwie wieże”.

Jeśli informacje okażą się prawdziwe, fani „Gry o Tron” otrzymają zakończenie godne sukcesu serii. Przekonamy się o tym już 15 kwietnia w HBO i HBO GO.

RadioZET.pl/MF