Obserwuj w Google News

Gra o Tron: S08E01 – streszczenie. Co się działo w 1. odcinku 8. sezonu?

Sylwia Wamej
2 min. czytania
15.04.2019 11:20

Premierowy odcinek „Gry o tron” za nami. Który z bohaterów musiał pożegnać się z serialem?  Co działo się 1. odcinku 8. sezonu „Gry o tron”? Poniżej streszczenie S08E01.

Gra o Tron: S08E01 – streszczenie. Co się działo w 1. odcinku 8. sezonu?
fot. Instagram.com/

Gra o tron: S08E01 – streszczenie

15 kwietnia 2019 roku fani  „Gry o tron” zobaczyli premierowy odcinek 8. i ostatniej serii hitowego serialu. Ostrzegamy, że tekst zawiera spoilery. To był odcinek pełny wzruszających wątków i spotkań po latach. Arya Stark pojednała się ze swoim bratem Jonem. Z kolei Jon po przybyciu do Winterfell z Daenerys Targaryen u boku mógł wreszcie przytulić swojego młodszego brata Brana. Ten poinformował przybyłych o upadku Muru i wskrzeszeniu Viseriona przez Nocnego Króla. Ludzie Północy oraz Sansa Stark nie przywitali otwarcie nowej królowej, a to doprowadziło do serii spięć, w tym potępienia ze strony Lyanny Mormont.

Samwell Tarly dowiedział się o losie swojego ojca i brata, których Matka Smoków spaliła żywcem w poprzednim sezonie. W 1. odcinku 8. sezonu „Gry o tron” doszło również do spotkania byłych małżonków Sansy Stark i Tyriona Lannistera. Z kolei Euron Greyjoy powrócił do Królewskiej Przystani razem z Armią Złotej Kompanii, za co został nagrodzony przez Królową Cersei Lannister. Władczyni Siedmiu Królestw nawet w obliczu wojny nie była w stanie zaakceptować zdrady. Theon Greyjoy uwolnił swoją siostrę Yarę, która postanowiła udać się na Żelazne Wyspy.

Gra o tron: Kto zginął w 1. odcinku 8. sezonu?

W pierwszym odcinku 8. sezonu widzowie musieli pożegnać się z Lordem Umberem, który zginął z rąk Innych. Nieżyjącego Lorda znaleźli Tormund razem z Berikiem Dondarrionem i Braćmi z Nocnej Straży. Ci przeżyli Upadek Muru i udają się do Winterfell, aby przygotować się do nadchodzącej wojny.

Przypomnijmy, że 1. odcinek 8. sezonu dostępny jest na platformie HBO GO. Z kolei na telewizyjnej antenie HBO premierowy odcinek widzowie zobaczą 15 kwietnia o godzinie 20.10.

 

Rozlicz PIT za darmo z Fundacją Radia ZET

RadioZEt.pl/ SW