Obserwuj w Google News

"Godzilla vs. Kong" najchętniej oglądanym filmem w dobie pandemii koronawirusa

2 min. czytania
12.04.2021 11:03
Zareaguj Reakcja

Film "Godzilla vs. Kong" stał się najchętniej oglądanym filmem w USA od kiedy trwa pandemia koronawirusa. Według szacunków produkcja Warner Bros. pobije na dniach globalny rekord widowni.

Godzilla vs. Kong - kadr z filmi
fot. Warner Bros./materiały prasowe

Pandemia koronawirusa trwa, ale Hollywood się nie poddaje. Przedstawiciele Warner Bros. postanowili, że film "Godzilla vs. Kong" trafi do kin otwartych w Stanach Zjednoczonych i wygląda na to, że podjęli bardzo dobrą decyzję. Produkcja pobiła pandemiczny rekord widowni.

"Godzilla vs. Kong" - pandemiczny rekord oglądalności filmu

W ciągu minionych kilkunastu miesięcy do światowych kin wchodziło bardzo niewiele filmów. Wszystko przez obostrzenia, które sprawiły, że kina stoją puste. Ale nie wszędzie. W USA częściowo otworzono multipleksy, co spowodowało, że wielu dystrybutorów postanowiło wznowić seansy. Jednym z tytułów, który trafił na duży ekran był crossover wyczekiwany "Godzilla vs. Kong". Jak podaje The Hollywood Reporter, po dwóch tygodniach od premiery produkcja Warner Bros. pozostaje filmem numer jeden w USA z wynikiem finansowym wynoszącym 69,5 miliona dolarów. Na całym świecie produkcja zarobiła już prawie 360 milionów.

Redakcja poleca

Tym samym pobiła dotychczasowy pandemiczny rekord należący do filmu "Tenet" w reżyserii Christophera Nolana. Według specjalistów niebawem "Godzilla vs. Kong" pobije również światowy rekord, należący do "Teneta", wynoszący ponad 365 milionów dolarów. W drugim tygodniu kwietnia 2021 roku blockbuster o walce dwóch kultowych potworów uplasował się na podium najlepszych otwarć kinowych w dobie pandemii koronawirusa.

Redakcja poleca

Powyższe wyniki filmu są w końcu zmianą na lepsze dla borykającej się od wielu miesięcy z różnymi trudnościami branży filmowej. Potwierdzają też zapotrzebowanie fanów filmów na powrót do kin. Świadczy o tym fakt, że produkcja jest jednocześnie dostępna na platformie HBO Max i chociaż wyniki oglądalności w internecie nie zostały ujawnione, wszystko wskazuje na to, że film w kinie obejrzało więcej widzów niż w internecie. 

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku

"Godzilla vs. Kong" - kiedy polska premiera filmu?

Na razie nie wiadomo, kiedy "Godzilla vs. Kong" trafi do Polski. Kina są obecnie zamknięte, ale nie wykluczone, że produkcja będzie dostępna na platformie HBO Go, tak jak miało to miejsce w przypadku "Wonder Woman 1984". Prawdopodobnie polscy fani kaijū poczekają kilka miesięcy, zanim zobaczą pojedynek pomiędzy wielkim małpiszonem i ogromnym jaszczurem. Film wyreżyserował Adam Wingard. Za scenariusz odpowiadają Eric Pearson i Max Borenstein. W "Godzilla kontra Kong" wystąpili Alexander Skarsgard, Millie Bobby Brown, Rebecca Hall oraz Brian Tyree Henry.

RadioZET.pl/The Hollywood Reporter

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET