Obserwuj w Google News

"Furioza": odmieniony Mateusz Damięcki na plakacie nowego polskiego filmu gangsterskiego

2 min. czytania
02.09.2021 11:23
Zareaguj Reakcja

W sieci zadebiutował plakat filmu "Furioza" - produkcji z Mateuszem Damięckim, Weroniką Książkiewicz i Mateuszem Banasiukiem. Kiedy premiera?

Furioza - kadr z filmu
fot. Kino Świat/materiały prasowe

Już niedługo Mateusz Damięcki pokaże się od zupełnie innej strony. Aktor wystąpił w jednej z głównych ról w polskim filmie gangsterskim pod tytułem "Furioza". Twórcy zaprezentowali plakat produkcji.

"Furioza": plakat filmu z Mateuszem Damięckim

Polska raczej nie stoi kinem gatunkowym, ale od jakiegoś czasu kolejni reżyserzy i reżyserki próbują zmienić ten stan rzeczy. Już niedługo w kinach zadebiutuje kolejny przedstawiciel kina akcji - "Furioza" z Mateuszem Damięckim, Weroniką Książkiewicz i Mateuszem Banasiukiem w zupełnie nowych rolach.

Redakcja poleca

Niedawno do sieci trafił pierwszy zwiastun "Furiozy". Twórcy poszli za ciosem i udostępnili pierwszy plakat filmu, na którym widzimy sylwetki Damięckiego, Książkiewicz i Banasiuka. Aktorzy przeszli sporą metamorfozę i dla nowych ról zerwali ze starym wizerunkiem. Przynajmniej na czas zdjęć.

Kino Świat/materiały promocyjne/Furioza
fot. foto: Kino Świat/materiały promocyjne/Furioza

Oto jak prezentuje się oficjalny opis fabuły "Furiozy".

"Furioza" to sensacyjne kino bez lukru, które wynosi ramy gatunku w zupełnie nowy wymiar. Fascynująca historia o całkowitym oddaniu się pasji, która może być zgubna i doprowadzić do ekstremalnych decyzji, po których nie ma już odwrotu. Ile jest wart honor, czym jest lojalność i kodeks gangsterów? Za co kochają ich dziewczyny? Czy kobieta może odwrócić zasady gry w męskim systemie wartości?     "Furioza" to bezkompromisowa historia policjantki, która spróbuje rozbić układ, w którym się wychowała. To opowieść o miłości niemożliwej, o ludziach, którzy muszą stanąć po dwóch stronach barykady i tragicznym wyborze pomiędzy uczuciem a przestępczym życiem zgodnym z określonymi zasadami. Film, który zadaje pytanie, czy człowiek ma prawo do zemsty, kiedy wymiar sprawiedliwości jest bezsilny?  

Wydarzenie z przeszłości rozdziela losy trójki przyjaciół. Niespodziewanie w życiu Dawida (Mateusz Banasiuk), dzisiaj już lekarza, znowu pojawia się "Dzika" (Weronika Książkiewicz) – kiedyś miłość jego życia, teraz doświadczona policjantka. Kobieta składa mu propozycję nie do odrzucenia - albo ten zostanie policyjnym informatorem i wtyczką, albo jego brat (Wojciech Zieliński) trafi do więzienia z wieloletnim wyrokiem. Przyciśnięty do muru Dawid w końcu ulega, a jego głównym celem staje się infiltracja rosnącej w siłę zorganizowanej grupy przestępczej. Trafiając w sam środek wojny o wpływy i pieniądze, będzie musiał mierzyć się z ciągłą podejrzliwością ze strony dawnego przyjaciela "Goldena" (Mateusz Damięcki). Wkrótce odkryje, że świat, od którego próbował się uwolnić, wciąga go ze zdwojoną siłą.

Redakcja poleca

"Furioza": kiedy premiera filmu?

W pozostałych rolach wystąpili Łukasz Simlat, Wojciech Zieliński, Szymon Bobrowski, Sebastian Stankiewicz i Paulina Gałązka. Reżyserem "Furiozy" jest Cyprian T. Olencki ("Polandja"), który napisał również scenariusz we współpracy z Tomaszem Klimalą. Produkcja trafi na ekrany kin już 22 października 2021 roku.

RadioZET.pl/Kino Świat

Polskie filmy i seriale XXI wieku, które stały się międzynarodowymi hitami [GALERIA]