Obserwuj w Google News

Frank Bonner nie żyje. Aktor znany ze "Statku miłości" i horroru "Equinox" miał 79 lat

2 min. czytania
18.06.2021 08:06
Zareaguj Reakcja

Zmarł Frank Bonner - amerykański aktor znany z takich produkcji jak "WKRP in Cincinnati", "Statek miłości", czy "Equinox". Miał 79 lat.

Znicz - materiał poglądowy
fot. Value Stock Images/East News

16 czerwca 2021 roku zmarł Frank Bonner - amerykański aktor, który zasłynął rolą w sitcomie "WKRP in Cincinnati".  Miał 79 lat. Co było powodem jego śmierci?

Frank Bonner nie żyje - gdzie grał amerykański aktor?

Informację o śmierci Bonnera przekazał między innymi portal The Hollywood Reporter, posiłkując się postem na Facebooku córki aktora, Desiree Boers-Kort. Mężczyzna zmarł w swoim domu w Laguna Niguel w Kalifornii z powodu komplikacji spowodowanych otępieniem z ciałami Lewy'ego.

Boers-Kort opisała w poście swoją ogromną stratę.

Jestem głęboko zasmucona informacją, że nasz ukochany Frank Bonner zmarł dzisiaj w wieku 79 lat. Kochał swoich fanów i nawet w ciągu ostatnich kilku tygodni swojej choroby nadal dawał autografy. Dziękuję wszystkim, którzy śledzili jego karierę. Będzie mi go zawsze brakować.

Frank Bonner urodził się 28 lutego w Little Rock w stanie Arkansas w rodzinie muzyków. Swoją przygodę z aktorstwem zaczął w roku 1967 w niezależnym filmie eksperymentalnym "The Equinox ... A Journey into the Unknown", który trzy lata później został przemontowany i wydany jako niskobudżetowy horror "Equinox". Z czasem produkcja uzyskała status kultowej.

Redakcja poleca

W latach 70. Bonner zaczął regularnie występować w filmach kinowych i telewizyjnych oraz serialach. Największą popularność zdobył wcielając się w postać Herba Tarleka w serialu komediowym "WKRP in Cincinnati". Podczas pracy nad tytułem zadebiutował jako reżyser, odpowiadając za kilka odcinków. Produkcja rozpoczęta w 1978 roku zakończyła się cztery lata później, ale Bonner powrócił jako Tarlek w kontynuacji sitcomu z lat 90. "The New WKRP in Cincinnati". 

Bonner w ciągu swojej kariery występował w takich tytułach jak "The F.B.I.", "Emergency!", "Statek miłości", "Simon & Simon", "Night Court", "Napisała: Morderstwo", czy "Byle do dzwonka: Nowa klasa". Był też reżyserem wielu produkcji, w których grał. Stworzył też jedenaście odcinków serialu "Harry i Hendersonowie". Po raz ostatni Bonner wystąpił w filmie "Under the Hollywood Sign" z 2014 roku.

Redakcja poleca

Oprócz Desiree Boers-Kort, Bonner pozostawił swoją żonę Gayle, drugą córkę DeAndrę oraz synów Justina i Matthew, a także siedmioro wnucząt.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku
RadioZET.pl/The Hollywood Reporter