Obserwuj w Google News

Marvel zaczął pracę nad filmem o X-Men? Co wiemy na temat tajemniczej produkcji?

2 min. czytania
21.07.2022 15:51
Zareaguj Reakcja

Czy Marvel Studios pracuje obecnie nad filmem o mutantach? Czy to możliwe, że wkrótce zobaczymy nową wersję "X-Men"?

 X-Men: First Class Sean Cassidy/Banshee (Caleb Landry Jones), Erik Lehnsherr / Magneto (Michael Fassbender), Raven Darkholme/Mystigue (Jennifer Lawrence), Dr. Moira McTaggert (Rose Byrne), Hank McCoy/Beast (Nicholas Hoult), Charles Xavier / Prof. X (James McAvoy) and Alex Summers/Havok (Lucas Till) - kadr z filmu Marvela
fot. East News

Fani Marvela od lat czekają na nowe wcielenie X-Men funkcjonujące w MCU. Czy ich marzenia niedługo się spełnią?

"X-Men": trwają prace nad filmem Marvela o mutantach?

Kiedy pod koniec grudnia 2017 roku ogłoszono, że The Walt Disney Company przejmuje 20th Century Fox, fani Marvela byli zachwyceni, ponieważ oznaczało to powrót praw do adaptacji przygód X-Men i Fantastic Four na łono MCU. Od tego czasu minęło sporo czasu, ale marzenie fanów o wprowadzeniu mutantów do uniwersum Marvela właśnie spełnia się na ich oczach. W serialu "Ms. Marvel" zadebiutowała pierwsza mutantka w serialowo-filmowym uniwersum.

Redakcja poleca

Jak donosi Deadline, na trwającym właśnie San Diego Comic Con 2022, Marvel Studios ogłosi kilka nowości dotyczących MCU. Mowa o filmach, nad którymi trwają właśnie prace. Oprócz produkcji, które zostały dawno potwierdzone, takich jak "Fantastic Four", "Blade", "Strażnicy Galaktyki 3" i The Marvels, pojawia się też tajemniczy film o roboczym tytule "The Mutants".

Obecnie nie wiadomo dokładnie, czy w rzeczonej produkcji pojawi się nowa odsłona kultowej grupy mutantów, czyli X-Men, czy może chodzi po prostu o wprowadzenie idei istnienia homo superior w MCU. W komiksach Marvela X-Men nie są jedynymi przedstawicielami mutantów, chociaż to oni zdobyli największą popularność.

Nawet w samym MCU nie brakuje przebłysków X-Men. W serialu "WandaVision" do roli Quicksilvera wrócił Evan Peters, który wcielał się w tę postać w serii filmów 20th Century Fox. Co prawda finalnie okazało się, że nie jest prawdziwym superszybkim herosem, ale fani dostali namiastkę tego, co nas czeka. O wiele bardziej związana z X-Men postać została ponownie wprowadzona w filmie "Doctor Strange in Multiverse of Madness". Mowa o Charlesie Xavierze, którego znów zagrał Patrick Stewart. Był to występ gościnny, ale nie brakowało odniesień do komiksów, kreskówki i pierwszych filmów o X-Men. Obecnie jednym tytułem powiązanym z filmami o mutantach, który Marvel Studios potwierdziło, jest "Deadpool 3".  

Redakcja poleca

"Deadpool 3": kiedy premiera?

Na nową część przygód zwariowanego wygadanego najemnika widzowie czekają już kilka lat. Sequel zadebiutował w roku 2018, czyli tuż przed przejęciem 20th Century Fox przez Disneya. Ta sytuacja opóźniła prace nad kontynuacją, do czego przyczyniła się też pandemia koronawirusa. Produkcja jest obecnie na wczesnym etapie prac. Oprócz Ryana Reynoldsa w obsadzie figuruje również Leslie Uggams, która ponownie wcieli się w Blind Al. Reżyserem filmu został twórca "Free Guya" - Shawn Levy. Obecnie nie zdradzono większej ilości szczegółów na temat filmu. Chociaż mówi się o roku 2023, na razie nie wiadomo, kiedy "Deadpool 3" trafi do kin.

RadioZET.pl/Deadline