Obserwuj w Google News

Tak mógł wyglądać Kapitan Ameryka. Gwiazdor "Star Treka" miał zagrać w filmie Marvela

2 min. czytania
06.09.2022 09:51
Zareaguj Reakcja

Mało brakowało, a w Kapitana Amerykę wcieliłby się nie Chris Evans, a Ethan Peck znany z serialu "Star Trek: Strange New Worlds". Dlaczego aktor nie dostał roli?

Kapitan Ameryka: Pierwsze starcie - Chris Evans - kadr z filmu Marvela
fot. Jay Maidment / Marvel Studios/Collection Christophel/East News

Ethan Peck - aktor wcielający się w Spocka w serialu "Star Trek: Strange New Worlds", był brany pod uwagę jako odtwórca Kapitana Ameryki. W castingu pokonał go jednak Chris Evans.

Filmy Marvela: Ethan Peck miał zagrać Kapitana Amerykę

Obecnie dla większości ludzi na świecie hasło "Kapitan Ameryka" automatycznie wywołuje skojarzenie z Chrisem Evansem. Nic dziwnego - aktor grał superbohatera od 2011 do 2019 roku, występując w niemal 10 produkcjach Marvel Studios. Do roli zgłosiło się jednak kilka innych osób. Między innymi Ethan Peck.

Redakcja poleca

Jak podaje The Direct, Peck, który obecnie wciela się w jednego z głównych bohaterów "Star Trek: Strange New Worlds", podczas panelu na DragonCon 2022 został zapytany o swoje najciekawsze wspomnienia z castingów. Aktor zdradził, że walczył z Evansem o rolę Steve'a Rogersa/Kapitana Ameryki.

Wydaje mi się, że miałem dużo złych i kilka dobrych doświadczeń. Ale z tych najbardziej pamiętnych: wiele lat temu byłem w jednej z mniejszych [grup aktorów], których brano pod uwagę do roli Kapitana Ameryki - to było warte zapamiętania. Byłem również bliski dostania roli The Deepa w "The Boys”.
Ethan Peck
fot. foto: HC / Splash News/EAST NEWS

Peck jest kolejnym aktorem na liście osób, które mogły wcielić się w Capa. Do tej pory wiadomo, że w wąskim gronie branych pod uwagę znaleźli się John Krasinski, Sebastian Stan, Chris Pratt, Scott Eastwood, Wilson Bethel, Ryan Phillippe, Kellan Lutz, Alexander Skarsgård, Jensen Ackles oraz Wyatt Russell.

Finalnie angaż dostał Chris Evans, który kilka lat wcześniej wcielał się w innego bohatera Marvela - Human Torcha z Fantastycznej Czwórki. Co ciekawe, wielu z wyżej wymienionych artystów dołączyło do MCU w zupełnie innych rolach.

Redakcja poleca

Kapitan Ameryka: co dalej z bohaterem filmów Marvela?

Po raz ostatni Evans wcielił się w Capa w filmie "Avengers: Endgame", który był pożegnaniem z wieloma oryginalnymi członkami tytułowej grupy. Steve postanowił cofnąć się w czasie, by zestarzeć się u boku swojej ukochanej Peggy Carter. Jako staruszek przekazał tarczę i swoje miano najlepszemu przyjacielowi - Samowi Wilsonowi (Anthony Mackie), który został nowym Kapitanem Ameryką, co mogliśmy zobaczyć w serialu "The Falcon and the Winter Soldier". Od tej pory Steve Rogers nie pojawił się w MCU. Jest jedynie wspominany przez inne postaci, między innymi w "Eternals" czy pierwszym odcinku "She-Hulk". Nie wiadomo, co stało się z herosem i czy jeszcze powróci. Film o nowym Kapitanie Ameryce zatytułowany "Captain America: New World Order" zadebiutuje 3 maja 2024 roku.

RadioZET.pl/The Direct