Obserwuj w Google News

Euforia: 30 penisów w jednym odcinku serialu HBO?

Maciej Friedrich
2 min. czytania
17.06.2019 11:34
Zareaguj Reakcja

Już dziś, 17 czerwca, widzowie HBO będą mogli obejrzeć premierowy odcinek serialu „Euforia”. Produkcja budzi niemałe kontrowersje i już teraz uznana została za wyjątkowo odważną. Amerykańska dziennikarka w pierwszym odcinku naliczyła 30 penisów oraz kilka scen, które śmiało można uznać za bardzo mocne.

Euforia: 30 penisów w jednym odcinku serialu HBO?
fot. Screen: YouTube

HBO to stacja telewizyjna, która stara się dostarczać widzom różnorodne produkcje, a platforma HBO GO znacznie poszerzyła krąg widzów. Włodarze stacji nie boją się stawiać na oryginalne, często odważne pomysły. Tak jest z pewnością w przypadku serialu „Euforia”, którego pierwszy odcinek zostanie wyemitowany dziś, 17 czerwca, o godzinie 21:10. Wytrwali użytkownicy HBO GO mogli obejrzeć go o 4.00. Amerykańska dziennikarka „The Hollywood Reporter” opublikowała tekst, w którym zwraca uwagę na to, że serial dla wielu osób może być szokujący.

DOWIEDZ SIĘ: HBO i HBO GO: ile kosztują, ile osób może oglądać? Cennik, seriale

Euforia: Nowy kontrowersyjny serial HBO

W artykule Bryn Elise Sandberg oceniła pierwszy odcinek „Euforii” jako zapowiedź ogromnych kontrowersji. Nic w tym dziwnego, dziennikarka w pierwszej odsłonie produkcji opowiadającej o dorastaniu nastolatków naliczyła 30 penisów. Opisuje również scenę stosunku z duszeniem partnerki, publicznego seksu na imprezie, a nawet wykorzystania nieletniej transseksualistki przez mężczyznę w wieku jej ojca. Nawet jeśli producenci postawili na mocny początek, taka zapowiedź każe przypuszczać, że widzów czekają kolejne szokujące wydarzenia.

Na tekst Sandberg zdecydował się odpowiedzieć dyrektor programowy HBO Casey Bloys. Jego zdaniem serial nie jest nastawiony wyłącznie na szokowanie, by wywołać medialny szum.

– To może wydawać się przekraczaniem granic i tym może być też pokazywanie tego w telewizji, ale to wszystko jest czymś, co ktoś przeżył – podsumowuje.

Rzeczywiście, „Euforia” oparta jest na osobistych doświadczeniach jego twórcy, Sama Levinsona. Fabułę odcinków oparł o własne doświadczenia związane z walką z uzależnieniem. Wzorował się także na izraelskiej produkcji o tym samym tytule.

Euforia – o czym opowiada nowy serial HBO?

Główną bohaterką „Euforii” jest 17-letnia Rue, w którą wciela się znana ze „Spider-Man: Homecoming” Zendaya. Dziewczyna wraca z odwyku i razem z innymi nastolatkami próbuje poradzić sobie z dorastaniem w świecie wypełnionym używkami, seksem i pornografią. Ważną postacią ma być również Jules, transseksualistka z rozbitej rodziny. W jej rolę wciela się debiutująca na ekranie 20-letnia trasseksualna modelka Hunter Schafer. Krytycy docenili grę obu aktorek, zaznaczają jednak, że szczególnie imponuje Zendaya. Pojawiły się opinie, że występ w „Euforii” może pomóc jej w rozwinięciu kariery.

 

RadioZET.pl/MF