Obserwuj w Google News

Emmy 2019: Gra o Tron z rekordem wszech czasów

Maciej Friedrich
2 min. czytania
18.07.2019 10:22
Zareaguj Reakcja

Choć ostatni sezon „Gry o Tron” za nami, produkcja wciąż święci triumfy. Świadczy o tym rekord wszech czasów, jaki serial ustanowił w tym roku. Na tegorocznej gali rozdania nagród Emmy „Gra o Tron” ma szansę na ponad 30 statuetek.

Emmy 2019: Gra o Tron z rekordem wszech czasów
fot. VALERIE MACON/AFP/East News

Gra o Tron” to nie tylko doskonały serial oparty na bestsellerowej sadze fantasy autorstwa Georgea'a R.R. Martina. To zjawisko kulturowe, produkcja określana przełomem na miarę „Gwiezdnych Wojen”. Opinie te z pewnością nie są na wyrost, serial bił rekordy oglądalności na całym świecie, a dla niektórych fanów już teraz jest produkcją kultową. Choć ostatni sezon wzbudzał wiele kontrowersji, seria nadal cieszy się popularnością i szacunkiem środowiska filmowego. Świadczy o tym rekord, jaki ustanowiła „Gra o Tron”.

Gra o Tron: rekordowa ilość nominacji do nagród Emmy

23 września 2019 roku ponownie przyznane zostaną statuetki Emmy, nagrody nazywanej „telewizyjnymi Oscarami”. Po raz 71. przekonamy się, które produkcje telewizyjne i seriale zostaną uznane za najlepsze. Wśród nominowanych nie zabrakło oczywiście „Gry o Tron”, która ustanowiła rekord wszech czasów, jeśli chodzi o ilość otrzymanych nominacji. Serial ma szansę na 32 statuetki i zdeklasował inne wyróżnione produkcje, takie jak „Sukcesja” czy „Tacy jesteśmy”. Rzecz jasna nominacja to nie nagroda, ale producenci serialu nominowanego w tak wielu kategoriach mogą spodziewać się co najmniej kilku statuetek. Kto wie, może i w tej kategorii „Gra o Tron” ustanowi światowy rekord.

ZOBACZ: Gra o tron: sezon 9. - czy będzie kontynuacja i kiedy premiera na HBO?

Kolejną „wygraną” nominacji do Emmy 2019 jest wokalistka Beyonce. Jej reżyserski debiut „ Homecoming”, dokument o jej spektakularnym występie na festiwalu Coachella, otrzymał aż 6 nominacji. Gwiazda ma szansę między innymi na nagrodę za najlepszą reżyserię muzyczną.

Wśród zdobywców Emmy znajdują się również Polacy. W 2006 roku nagrodę otrzymał animator Jarosław Szyszko za animację do filmu „The Hippo Dance”. Rok później ze statuetki cieszył się reżyser Andrzej Maleszka, twórca serialu „Magiczne drzewo”.

 

RadioZET.pl/MF