Obserwuj w Google News

"Dziewczyny z Dubaju": zobacz plakat kontrowersyjnego filmu Marii Sadowskiej

2 min. czytania
01.09.2021 12:38
Zareaguj Reakcja

Do sieci trafił pierwszy plakat filmu "Dziewczyny z Dubaju" - kontrowersyjnej historii opartej na faktach, zaglądającej za kulisy polskiego show-biznesu.

Dziewczyny z Dubaju - plakat filmu
fot. Kino Świat/materiały prasowe

"Dziewczyny z Dubaju" doczekały się plakatu, zapowiadającego najnowszy film Marii Sadowskiej. Jak prezentuje się grafika zwiastująca film o polskich celebrytkach, które za pieniądze były w stanie zrobić bardzo wiele?

"Dziewczyny z Dubaju": plakat nowego filmu Marii Sadowskiej

O filmie "Dziewczyny z Dubaju" jest ostatnio głośno, ponieważ oparta na faktach produkcja doczekała się pierwszego teasera. Tytuł powstał na podstawie na kontrowersyjnej książki Piotra Krysiaka, który ujawnił kulisy tak zwanej "afery dubajskiej" z 2015 roku, czyli zorganizowanej prostytucji Polek z arabskimi klientami, w którą zamieszani byli polscy celebryci.

Redakcja poleca

Twórcy filmu zaprezentowali plakat, który nawiązuje do okładki książkowego oryginału. Na graficie widzimy czerwoną szpilkę, przebijającą obcasem banknot studolarowy.

Dziewczyny z Dubaju
fot.

Oto jak prezentuje się oficjalny opis fabularny "Dziewczyn z Dubaju".

Emi to młoda ambitna dziewczyna, która od lat marzy o wielkim świecie. Gdy tylko nadarza się okazja, bez wahania wskakuje w jego tryby, stając się ekskluzywną damą do towarzystwa. Wkrótce to ona na zaproszenie arabskich szejków zaczyna werbować polskie miss, celebrytki, gwiazdy ekranu i modelki. Jednak ten niedostępny, opływający w luksusy świat już niedługo pokaże swoją mroczną stronę… 

Reżyserką filmu jest Maria Sadowska - autorka obsypanej nagrodami biografii "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej". Na ekranie zobaczymy między innymi Paulinę Gałązkę, Katarzynę Figurę, Jana Englerta, Beatę Ścibak-Englert, Katarzynę Sawczuk, Olgę Kalicką, Annę Karczmarczyk i Józefa Pawłowskiego. W obsadzie pojawiły się także zagraniczne gwiazdy: Giulio Berruti, Iacopo Ricciotti, Andrea Preti oraz Luca Molinari.

Redakcja poleca

"Dziewczyny z Dubaju": kiedy premiera?

Na razie nie wiadomo, kiedy najnowszy film Sadowskiej zadebiutuje na dużym ekranie. Materiały promujące produkcję zdradzają tylko, że "Dziewczyny z Dubaju" trafią do kin wkrótce. Niewykluczone, że jeszcze w roku 2021. Za scenariusz filmu odpowiadają Dimitrij Potochnik, Lucas Coleman, Piotr Stanisław, Markus Moretti i Max Turell. Producentami "Dziewczyn z Dubaju" są Dorota Rabczewska oraz Emil Stępień. 

RadioZET.pl/Kino Świat

Polskie filmy i seriale XXI wieku, które stały się międzynarodowymi hitami [GALERIA]