Obserwuj w Google News

„Duchy Inishierin“: zwiastun hitu Wenecji z Colinem Farellem. Będzie Oscar? [WIDEO]

2 min. czytania
05.10.2022 17:58

„Duchy Inisherin“ to nowa produkcja Martina McDonagh, twórcy nagrodoznych Oscarem „Trzech billboardów za Ebbing, Missouri“. Nowy film z udziałem Colina Farrella i Brendana Glessona już został nagrodzony w Wenecji. Czy wygra też Oscara?

Duchy Inisherin - kadr z filmu
fot. materiały prasowe Disney Polska

„Duchy Inisherin” (org. The Banshees of Inisherin”) Martina McDonagh to komdiodramat o pewnym konflikcie między dwoma mieszkańcami spokojnej  irlandzkiej wyspy. Colin Farrell i Brendan Gleeson grają dwóch przyjaciół, którzy nagle, z niewyjaśnionych powodów, przestają się do siebie odzwyać.  A w zasadzie – bohater Gleesona nie chce mieć już nic wspólnego z postacią Farrella. Zarzewie konfliktu oraz jego eskalacja stają się głównymi tematami filmu, który z każdą kolejną sceną zaskakuje swoją pomysłowością, świetnie napisanymi dialogami oraz doskonałą grą aktorską wszystkich członków obsady.

Redakcja poleca

„Duchy Inisherin” – zwiastun

Film, którego światowa premiera odbyła się na zakończonym niedawno festiwalu filmowym w Wenecji, reklamowany jest następującym zwiastunem:

„Duchy Inisherin” – krótka opinia po seansie

Po pokazach w Wenecji, nasz specjalny wysłannik w następujących słowach chwalił nowe dzieło Martina McDonagh:

„Duchy Inisherin” są wspaniałe. Pięknie ukazana eskalacja wydawać by się mogło błahego nieporozumienia i konfliktu. Świetny scenariusz, doskonałe aktorstwo ( Barry Keoghan jest znakomity) i feeria emocji. Śmialem się, płakałem, miałem ochotę bić brawo! Piękne Filmowe doswiadczenie!

„Duchy Inisherin” – twórcy i obsada

Reżyserem i scenarzystą filmu jest Martin McDonagh, twórca najlepiej znany z takich hitów jak „Trzy billboardy za Ebbing, Missouri”, „7 psychopatów” czy „Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj”. Na ekranie zobaczymy: nagrodzonego w Wenecji za najlepszą rolę męską Colina Farrella oraz Brendana Gleesona, Barry’ego Keoghana, Kerry Condon, Pata Shortta, Sheilę Fitton czy Gary’ego Lydona.

„Duchy Inisherin” – kiedy premiera?

Polska premiera filmu przewidziana jest na 20 stycznia 2023 roku.

Czytaj także:  „Osobliwość”: Florence Pugh odkrywa cud w nowym filmie zdobywcy Oscara [WIDEO]

RadioZET.pl/Filmeb.pl/YouTube

Niech to usłyszą
12 Zobacz galerię
fot. Radio ZET