Netflix i TVP nawiązują współpracę? W planach pierwszy wspólny serial
Niewykluczone, że niebawem będziemy mogli obejrzeć kolejny polski serial Netflixa. Telewizja Polska ma negocjować z platformą koprodukcję ekranizacji powieści Marka Krajewskiego „Erynie”.
Netflix w wersji polskiej dostępny jest od września 2016 roku i z miejsca zaskarbił sobie ogromną sympatię widzów. Ogromna biblioteka filmów i seriali uczyniła z platformy doskonałą alternatywę dla stacji telewizyjnych, która dodatkowo stale rozszerza swoją ofertę o kolejne pozycje. Widzowie z niecierpliwością czekają między innymi na serialowego „Wiedźmina”, w którym wystąpią między innymi Henry Cavil i Maciej Musiał.
Musiał jest również pomysłodawcą pierwszego polskiego serialu Netflixa oraz gra w nim główną rolę. „1983” zadebiutował na platformie 30 listopada 2018 roku i zyskał zarówno pozytywne recenzje, jak i duże zainteresowanie widzów. Nic dziwnego, że pojawił się pomysł kolejnej rodzimej produkcji realizowanej we współpracy z Netflixem. Tym razem negocjacje z internetowym gigantem miała podjąć Telewizja Polska.
ILE KOSZTUJE NETFLIX? Cena za rok, miesiąc, na 2 osoby, na 1 osobę
Telewizja Polska negocjuje z Netflixem
Jak poinformował „Dziennik Gazeta Prawna”, Telewizja Polska prowadzi rozmowy z Netflixem na temat koprodukcji drugiego polskiego serialu. Miały one wejść w bardzo zaawansowany etap. Mowa tu o serialowej ekranizacji powieści „Erynie” pióra Marka Krajewskiego. Akcja kryminalnej opowieści osadzona została we Lwowie 1939 roku oraz Wrocławiu roku 1949. Jest to pierwsza część serii o przygodach Edwarda Popielskiego.
„Dziennik Gazeta Prawna” poinformował również, że Telewizja Polska negocjuje z Netflixem umieszczenie na platformie również innych pozycji programowych. Ma to być odpowiedź na zmieniające się realia rynku telewizyjnego.
– Misją TVP jest produkcja treści najwyższej jakości, które interesują naszych widzów, z uwzględnieniem trendów i zmian na rynku, także w zakresie sposobu konsumpcji treści przez widzów – poinformowało biuro prasowe spółki.
RadioZET.pl/wprost.pl/MF