Obserwuj w Google News

Cztery tysiące dzieci nosi w USA imiona z „Gry o tron”. Jakie są najpopularniejsze?

Sylwia Wamej
1 min. czytania
15.05.2019 11:53
Zareaguj Reakcja

Sukces „Gry o tron” w USA zaczął mieć odzwierciedlenie w życiu codziennym mieszkańców tego kraju. Według danych amerykańskiej Administracji Ubezpieczenia Społecznego (Social Security Administration) ponad 4500 dzieciom nadano imiona, które nawiązują do imion bohaterów „Gry o tron”.

"Gra o tron"
fot. Instagram.com/

Imiona z „Gry o tron” nadawane dzieciom

„Gra o tron” to jeden z najpopularniejszych seriali, który zdobył uznanie wśród milionów widzów na świecie. Szaleństwo na punkcie obrazu jest tak wielkie, że przekłada się na życie codzienne. Wielu fanów hitowej produkcji, którzy zostali świeżo upieczonymi rodzicami, nazywa swoje dzieci imionami głównych bohaterów. W ubiegłym roku w Stanach Zjednoczonych przyszło na świat 3,8 mln dzieci, którym nadano ponad 29 tys. różnych imion. Wiele z nich nawiązywało do bohaterów i bohaterek „Gry o tron”.

Arya, Khaleesi i Shae nie tylko w „Grze o tron”

Z danych podanych przez amerykańską administrację można się dowiedzieć, że 560 dziewczynkom nadano imię  Khaleesi (tytuł noszony przez Daenerys, jedną z bohaterek serialu), 19 Caleesi, a pięciu – Khaleesie). 2545 dziewczynek nazwano Arya, jednak zdaniem amerykańskich urzędników takie imię nadawano dzieciom, zanim „Gra o tron” stała się popularna.

Inne imiona nawiązujące do bohaterek i bohaterów „Gry o tron” to Yara (tak nazwano 434 dziewczynki), Lyanna (319 dziewczynek), Shae (125 dziewczynek), Renly (102 chłopców), Tyrion (58 chłopców) oraz Brienne (33 dziewczynki). Rodzice wybierają też dla swoich pociech imiona takie jak Sansa, Jorah, Oberyn. Niektórzy nie stronili również od imion negatywnych bohaterów, takich jak Ramsay. Dodajmy, że Ramsay Bolton w serialu był psychopatycznym sadystą.

 

RadioZEt.pl/rp.pl