Obserwuj w Google News

Co obejrzeć w kinie i na Disney+ [Weekend 11-13 listopada 2022]

3 min. czytania
08.11.2022 15:16
Zareaguj Reakcja

Co obejrzeć w weekend? To częste pytanie, które zadajemy sobie przed wolnymi dniami. W tym tygodniu wypada długi weekend, związany ze Świętem Niepodległości 11 listopada. Z tej okazji już wcześniej przychodzimy z pomocą, wybierając najciekawsze propozycje z repertuaru kin oraz listy nowości platformy streamingowe Disney+. Co obejrzeć w weekend 11-13 listopada 2022? Sprawdziliśmy i podpowiadamy.

Goście - kadr z filmu
fot. materiały prasowe M2Films

Co warto obejrzeć w weekend? Co zobaczyć w kinie? Sprawdziliśmy repertuar i wybraliśmy najciekawsze tytuły. Przyjrzeliśmy się też propozycjom platformy streamingowej Disney+. Co warto zobaczyć w weekend 11-13 listopada 2022? Przekonajcie się sami. 

Redakcja poleca

Co obejrzeć w kinie? [Weekend 11-13 listopada 2022]

"Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu"

Najnowszy film z wytwórni Marvela to kontynuacja nagrodzonego trzema Oscarami dzieła z 2018 roku o rodzinie królewskiej z Wakandy, która musi poradzić sobie z wielką stratą - śmiercią ostatniego króla. Fabuła dzieła podyktowana jest prawdziwymi wydarzenami i nieoczekiwaną śmiercią amerykańskiego aktora, Chadwicka Bosemana. W "Wakanda Forever", jak brzmi oryginalny tytuł dzieła, rozpoczyna się kolejna walka o władzę. Sprawy nabierają jeszcze bardziej dramatycznego obrotu bo oto z królestwa Atlantydy przybywa Namor. Człowiek, który chce zdobyć władzę także na powierzchni. 

"Goście"

Ciężki, trzymający w napięciu i przerażający film „Goście” jest niepokojącą i szokującą opowieścią o tym, dlaczego tak ważne jest ustanawiać granice w relacjach z innymi ludźmi i zawsze mówić to, co się myśli. Film pokazuje, że bycie miłym może doprowadzić nie tylko do niezręcznych sytuacji, ale też do nadużyć i przemocy. Bardzo inteligentny i zniuansowany film, który ogląda się niczym dalekie echo pomysłów „Zwierząt nocy” Toma Forda i „Koko Di Koko Da” Johannesa Nyholma.

Redakcja poleca

"Rimini"

Richie Bravo wciąż nosi się jak gwiazda rocka, mimo że najlepsze lata kariery ma już dawno za sobą. Mężczyzna zupełnie się tym jednak nie przejmuje i wciąż odcina kupony od dawnej sławy. Jego tlenione blond włosy, błyszczący garnitur i zniszczony przez czas głos nie robią jednak wrażenia na gościach włoskiego Rimini. Richie musi  jakoś wiązać koniec z końcem, więc zaczyna sprzedawać pamiątki, wynajmować swoją willę, a dla najwierniejszych fanek świadczyć nawet "usługi ekstra". Gdy na jego drodze pojawia się nieznajoma kobieta, która okazuje się być jego porzuconą przed laty córką, mężczyzna będzie musiał na nowo przemyśleć swoje życie. "Czy próba odbudowania tej niełatwej relacji będzie dla bohatera szansą na nowy start? U tego reżysera jest na to mała szansa" - czytamy w opisie dystrybutora. "Rimini" to dramat o sytuacji bez wyjścia. 

"Prorok"

Film fabularny o historii kardynała Stefana Wyszyńskiego, spod ręki Michała Konrada, reżysera, który dał widzom katolickie filmy: "Dwie korony", "Czyściec" czy "Miłość i miłosierdzie". Jak czytamy w oficjalnym opisie filmu: "Prorok" opowiada historię prymasa, przywódcy duchowego i wizjonera, który pertraktuje z władzami komunistycznymi, by wynegocjować więcej praw dla Kościoła i uciemiężonego narodu. Pozorne porozumienie zmienia się w cichą wojnę, walkę o wolność religijną i godność człowieka. Film ukaże szerszej publiczności ciekawe wątki z życia Kardynała Stefana Wyszyńskiego na tle ważnych dla Polski wydarzeń historycznych.

Co obejrzeć na platformie Disney+? [Weekend 11-13 listopada 2022]

"Zwierzogród+"

Seria filmów krótkometrażowych, nawiązujących do słynnej animacji studia Disneya "Zwierzogród". W każdym odcinku oglądamy perypetie nowych bohaterów i mamy szansę zobaczyć, jak zmieniło się ich życie od czasu akcji hitowej produkcji.

"David Beckham: Drużyna w opałach"

Chwytające za serce reality show, w którym legendarny piłkarz decyduje się powrócić do swoich wschodniolondyńskich korzeni, by pomóc uratować drużynę Westward Boys. Zespół znajduje się na spodzie ligi i jeśli nie wprowadzi drastycznych zmian, stoi w obliczu degradacji. Sęk w tym, że obecnie zespół gra w tej samej lidze, w której występował młody David Beckham. Piłkarz podejmie się współpracy z trenerami i młodymi sportowcami, by wspólnymi siłami odmienić losy drużyny. Czy "David Beckham: Drużyna w opałach" ma szansę stać się dla programów sportowych tym, czym dla komedii stał się serial " Ted Lasso"? Warto to sprawdzić.

Redakcja poleca

Czytaj także:  Chris Evans oficjalnie najseksowniejszym mężczyzną świata [WIDEO]

RadioZET.pl/Filmweb.pl/Upflix.pl/informacj prasowe dystrybutorów

Niech to usłyszą
12 Zobacz galerię
fot. Radio ZET