Obserwuj w Google News

Co obejrzeć w kinie? [Weekend 24-25 września 2022]

3 min. czytania
23.09.2022 12:18
Zareaguj Reakcja

Co obejrzeć w weekend? To częste pytanie, które zadajemy sobie w piątek wieczorem. Przychodzimy z pomocą, wybierając najciekawsze propozycje z nowego repertuaru kin. Co obejrzeć w weekend 24-25 września 2022? Sprawdziliśmy i podpowiadamy.

Nie martw się kochanie - kadr z filmu
fot. materiały prasowe Warner Bros. Polska

Co warto obejrzeć w weekend? Co zobaczyć w kinie? Sprawdziliśmy i wybraliśmy najciekawsze tytuły. Co warto zobaczyć w weekend 24-25 września 2022? Przekonajcie się sami. 

Co obejrzeć w kinie? [Weekend 24-25 września 2022]

"Nie martw się, kochanie"

Coś jest nie tak z idyllicznym życiem, jakie prowadzi Alice na idealnych przedmieściach, gdzie mieszka razem ze swoim mężem. Kobieta zaczyna coraz mocniej odczuwać silny niepokój, wykonując codzienne czynności. Gdy na jej oczach rozbija się samolot, a nikt inny zdaje się tego nie dostrzegać, Alice zaczyna coraz bardziej podważać to, co widzi i czuje. Rozpoczyna się psychodeliczna gra, w której stawką jest możliwość samostanowienia. Przewrotny, zaskakujący i umiejętnie korzystający ze znanych i lubianych tropów filmowych podzielił publiczność festiwalu w Wenecji, gdzie odbyła się światowa premiera dzieła. Warto sprawdzić do której grupy widzów sami będziemy należeć.

Redakcja poleca

"Sierota. Narodziny zła"

Prequel dobrze przyjętego horroru o "dziewczynce z piekła rodem", która skrywała pewną mroczną tajemniscę. Osadzony przed feralnymi wydarzeniami "The Orphan", nowy film pokazuje, w jaki sposób Esther trafiła do USA i rozpoczęła swoją niebezpieczną grę. Film dla fanów horroru oraz talentu aktorskiego Isabelle Fuhrman, która po raz kolejny daje popis swoich możliwości.

"Johnny"

Nagrodzony na festiwalu w Gdyni (Nagroda Publiczności i Najlepszy Aktor) film, oparty na faktach, opowiadający o życiu i misji księdza Jana Kaczkowskiego, założyciela hospicjum. Film skupia się przede wszystkim na relacji księdza z migającym się od odpowiedzialności redywistą, który po próbie włamania do placówki, zostaje ukarany przez rozpoczęcie współpracy z księdzem. W trakcie tego działania panowie odkrywają przed sobą nowy, nieznany im dotąd świat i odrkywają, jak wielka może być siła ludzkiej empatii. Film ku popkrzepieniu serc.

Redakcja poleca

"Tedi i szmaragdowa tablica"

Trzecia część przygód pewnego nieporadnego archeologa, który często wpada w tarapaty. Tym razem Tedi, podczas jednej z wypraw ze swoją ekipą, nieopatrznie niszczy egipski sarkofag, przez co wypuszcza w świat grożną klątwę. Teraz będzie musiał przemierzyć pół globu, aby odwrócić jej niekorzystne działanie. Pełna humoru opowieść dla całej rodziny.

"Emigranci"

Druga szwedzka adaptacja bestsellerowej powieści Vilhelma Moberga wydanej oryginalnie w 1949 r. Po wersji z 1971 roku, przyszedł czas na współczesne spojrzenie na opowieść o grupie szwedzkich emigrantów, którzy wyjechali do Stanów Zjednoczonych w latach 1940-1949. Film skupia się na niebezpiecznej przeprawie przez Atlantyk oraz problemach, jakie zabrali ze sobą w bagażach członkowie wyprawy. Poruszający dramat o potrzebie znalezienia lepszego świata.

"Avatar"

Słynny film Jamesa Camerona, przez lata będący najbardziej kasowym tytułem wszech czasów. Teraz, w ramach promocji premiery 2. części "Avatara", zdecydowano się ponownie wypuścić oryginał w kinach, aby przypomnieć widzom wydarzenia tej słynnej historii, która rozkochała w sobie widzów na całym świecie. Pstrokaty świat Pandory zachwycił widzów na całym świecie, a wielki ekran jest idealnym miejscem na odbiór tej historii, zwanej czasem złośliwie "Pocahontas w kosmosie". Warto jednak przypomnieć sobie dzieło, bądź obejrzeć je po raz pierwszy w świetnych warunkach kinowych, aby zrozumieć dlaczego James Cameron posiada klucz do serc widzów.

Czytaj także:  „Pukając do drzwi” to nowy film M. Night Shyamalana. Zobacz niepokojący zwiastun [WIDEO]

RadioZET.pl/Filmweb.pl/informacje prasowe dystrybutorów

Inni Ludzie - kadr z filmu
12 Zobacz galerię
fot. materiały prasowe Warner Bros.