Obserwuj w Google News

Co obejrzeć w kinie? [Weekend 17-18 września 2022]

2 min. czytania
16.09.2022 12:35
Zareaguj Reakcja

Co obejrzeć w weekend? To częste pytanie, które zadajemy sobie w piątek wieczorem. Przychodzimy z pomocą, wybierając najciekawsze propozycje z nowości dostępnych na najpopularniejszych platformach streamingowych. Co obejrzeć w weekend 17-18 września 2022? Sprawdziliśmy i podpowiadamy.

The Twin - kadr z filmu
fot. materiały prasowe Best Film

Co warto obejrzeć w weekend? Co zobaczyć w kinie? Sprawdziliśmy repertuar i wybraliśmy najciekawsze tytuły. Co warto zobaczyć w weekend 17-18 września 2022? Przekonajcie się sami. 

Co obejrzeć w kinie? [Weekend 17-18 września 2022]

"Vortex"

„Vortex” to najbardziej kameralne dzieło Gaspara Noe. Produkcję, która w większości rozgrywa się w jednym mieszkaniu pewnej pary małżeńskiej o wieloletnim stażu,  ogląda się niczym wariację twórcy „Carne” na temat „L’Amour” Michaela Haneke. Podobny jest nie tylko temat przemijania, ale i zbliżona jest optyka prezentowania wydarzeń, pełna czułości i drobnych gestów pomocy. To film skupiony na emocjach i bohaterach, oparty na dialogach i codziennych rytuałach. Z tego powodu, „Vortex” jest jednym z najbardziej osobistych, stonowanych i spokojnych filmów francusko-argentyńskiego reżysera, a przy tym historia, która urzeka swoim uniwersalizmem i emocjonalnym wydźwiękiem, zrozumiałym w różnych szerokościach geograficznych.

Redakcja poleca

"The Twin"

Horror ze skandynawskim klimatem. W wyniku tragicznego wypadku życie traci jeden z bliźniaków. Rodzice "chłopca, który przeżył" postanawiają wyjechać na drugi koniec świata, by w nowych warunkach odbudować swoje życie. Liczą, że w nowych warunkach, uda im się zapomnieć o tragedii. Pobyt na cichej skandynawskiej wsi ma im przynieść ukojenie. Szybko jednak okazuje się, że zło podąża za nimi. Matka odkrywa przerażającą prawdę o swoim synu i musi stawić czoła mrocznym siłom, które chcą go opanować. Kto wygra - siły ciemności czy rodzicielska miłość?

"Patrz jak kręcą"

Komedia kryminalna, przyrównywana przez zagranicznych krytyków do wyśmienitego "Na noże" Riana Johnsona. Akcja rozgrywa się w latach 50. XX wieku na londyńskim West Endzie, gdzie podczas prób do spektaklu dochodzi do śmierci jednego z członków ekipy. Teraz sprawą zajmuje się rezolutny inspektor i młoda entuzjastyczna policjantka. Ten pozornie niedopasowany duet zostaje wrzucony w wir wydarzeń kryminalnych, podejmując się ryzykownego śledztwa, by rozwikłać mroczną tajemnicę londyńskiego teatr.

"Zołza"

Ironiczna komedia, opowiadająca o karierze polskiej scenarzystki Ilony Łepkowskiej z przymrużeniem oka. Historia opowie o momencie największej popularności scenarzystki i o tym, jakie sława niesie ze sobą problemy. Film w prześmiewczy sposób opowie o karierze Łepkowskiej, przypominając najważniejsze dokonania w jej karierze i racząc widzów serią różnorodnych dowcipów.

Redakcja poleca

RadioZET.pl/informacje prasowe dystrybutorów

Inni Ludzie - kadr z filmu
12 Zobacz galerię
fot. materiały prasowe Warner Bros.