Obserwuj w Google News

Co obejrzeć na VOD: Netflix, Disney+, Amazon, Apple TV+ i innych? [Weekend 1-2 października 2022]

4 min. czytania
30.09.2022 16:10
Zareaguj Reakcja

Co obejrzeć w weekend? To częste pytanie, które zadajemy sobie w piątek wieczorem. Przychodzimy z pomocą, wybierając najciekawsze propozycje z nowości dostępnych na najpopularniejszych platformach streamingowych. Co obejrzeć w weekend 1-2 października 2022? Sprawdziliśmy i podpowiadamy.

Blondynka - kadr z filmu
fot. matriały prasowe Netflix

Co warto obejrzeć w weekend? Co zobaczyć na platformach streamingowych:  Disney+NetflixAmazon Prime VideoApple TV+ i pozostałych? Przejrzeliśmy dla was  listę nowości najpopularniejszych serwisów VOD i wybraliśmy kilka tytułów. Co warto zobaczyć w weekend 1-2 października 2022? Przekonajcie się sami. 

Redakcja poleca

Co obejrzeć na Netflx? [Weekend 1-2 października 2022]

"Blondynka"

Adaptacja głośnej powieści Joyce Carol Oates opowiada o nieznanym życiu jednej z największych ikon Hollywood - Marilyn Monroe. Pokazywany na festiwalu w Wenecji film pokazuje losy kobiety od czasów jej dziecińswtwa, aż po drogę do sławy i skomplikowane romanse, przez które trafiała na pierwsze strony gazet. Jak czytamy w oficjalnym opisie "Blonde" zaciera granice faktów i fikcji, aby pokazać pogłębiający się rozłam między publiczną i prywatną tożsamością gwiazdy. 

"Ceszarowa Siss", sezon 1

Niemiecki serial historyczny, utrzymany w klimacie dworskiego melodramatu. Opowieść rozpoczyna się, kiedy zbuntowana Elżbieta "Sissi" spotyka Franciszka, cesarza Austrii, a ich odurzająca miłość całkowicie zaburza strukturę władzy na wiedeńskim dworze. Po ślubie młodziutka cesarzowa ma przeciwko sobie nie tylko swoją teściową, suwerenną, żądną władzy Zofię, ale także brata Franciszka, Maksymiliana, który sam pragnie tronu (i Sissi). Gdy wojska wroga formują się na granicach imperium Habsburgów, mieszkańcy Wiednia powstają w proteście przeciwko cesarzowi. Elżbieta musi się dowiedzieć, komu może zaufać i jak wysoka jest cena za bycie prawdziwą cesarzową i nadzieją dla ludu. (Opis dystybutora)

"Entergalactic"

Animowany serial w gwiazdorskiej obsadzie. Kid Cudi, Timothee Chalamet, Christopher Abbott i Laura Harrier w kolorowej opowieści o ambitnym artyście, który wprowadza się do wymarzonego mieszkania na Manhattanie, zakochuje się w swojej sąsiadce, a następnie próbuje połączyć sukces z miłością.

"Rainbow"

Hiszpański film o tematyce dorastania, w którym bohaterka przeżywa przygody niczym Dorotka z "Czarnoksiężnika z Krainy Oz". Pstrokata, pełna humoru opowieść, która powinna przypaść do gustu fanom filmów młodzieżowych oraz nawiązań do słynnych dzieł kultury.

Co obejrzeć na Disney+? [Weekend 1-2 października 2022]

"Hokus Pokus 2"

Kontynuacja kultowej komedii z dreszczykiem z 1993 roku. Od wydarzeń oryginału minęło 29 lat. Teraz znów ktoś nieopatrznie zapalił świecę Czarnego Płomienia i przez to ponownie wskrzesił łaknące zemsty, siedemnastowieczne siostry Sanderson. Teraz jedynie trzy licealistki mogą powstrzymać drapieżne czarownice przed zrujnowaniem Wigilii Wszystkich Świętych w Salem.

"Potężne Kaczory: sezon na zmiany", sezon 2

Druga seria serialu, nawiązującego do słynnych filmów sportowych z początku lat 90. Serialowa wersja wydarzeń jest dla tej serii, tym czym "Cobra Kai" dla fanów "Karate Kida" - nową historią, osadzoną w dobrze znanym świecie. W nowych odcinkach bohaterowie będą musieli po raz kolejny pokazać siłę własnego charakteru i z mocą wiary w siebie i kolegów wygrać kolejne zawody.

"Stary człowiek", sezon 1, odcinki 1-2

Serial stacji FX z Jeffem Bridgesem w roli glównej. Dan Chase odszedł wiele lat temu z CIA i od tego czasu żył na uboczu. Kiedy pojawia się zabójca, który próbuje zamordować Chase'a, stary agent przekonuje się, że aby mieć przyszłość, musi uporządkować swoją przeszłość. (Opis dystrybutora)

Co obejrzeć na Amazon Prime Video? [Weekend 1-2 października 2022]

"My Best Friend's Exorcism"

Adaptacja powieści młodzieżowej Grady Hendrix to pełna perypetii historia dwóch przyjaciółek, które zrobią dla siebie wszystko. Gdy w niewyjaśnionych okolicznościach jedna z nich zostaje opętana przez demona, ta druga musi wymyślić sposób, jak ją uratować. Zaczyna się pełna zabawnych i przerażających sytuacji walka z czasem i złą siłą. Komedio-horror dla fanów gatunku.

Co obejrzeć na Apple TV+? [Weekend 1-2 października 2022]

"Wielka Ofensywa Piwna" 

Bazująca na niewiarygodnej prawdziwej historii opowieść o dwóch przyjaciołach, którzy wpadają na iście szalony pomysł – przewiezienia beczek piwa na teren wojny, by w ten sposób dodać ducha swoim kolegom, działającym na froncie. "Wielka ofensywa piwna" to opowieść o tym, co w życiu najważniejsze – sile miłości i przyjaźni, opowiedziana w humorystyczny sposób i napiętnująca działania wojenne.

Co obejrzeć na pozostałych platformach? [Weekend 1-2 października 2022]

"Kolano Ahed"

Nagodzone podczas festiwalu w Cannes, „Kolano Ahed” to historia izraelskiego reżysera filmowego, który rozpoczyna właśnie przygotowania do pracy nad najnowszym projektem. Ma on być związany z sytuacją, która miała miejsce w prawdziwym życiu – w 2018 roku 17-letnia Ahed Tamimi spoliczkowała izraelskiego żołnierza. Wydarzenie to zostało sfilmowane i viralem obiegło Internet, będąc przy okazji szeroko komentowane w Izraelu i poza jego granicami. Jeden z polityków wystosował zaś ofensywnego tweeta, w którym sugerował, że za napaść na żołnierza, nastolatce należy się „ co najmniej strzał w kolano”. W pierwszych scenach „Ahed’s Knee” oglądamy reżysera filmowego, który przygotowuje specjalny materiał filmowy, opowiadający dokładnie o tej sytuacji.

Film dostępny na Nowe Horyzonty VOD.

Czytaj także:  Splat! Film Fest – znamy program polskiego festiwalu horrorów. Kiedy odbędzie się impreza? [LISTA]

RadioZET.pl/Upflx.pl/informacje prasowe dystrybutorów/YouTube

Niech to usłyszą
12 Zobacz galerię
fot. Radio ZET