Obserwuj w Google News

"Ciche miejsce 2" z pandemicznym rekordem. Ile zarobiła kontynuacja horroru?

2 min. czytania
01.06.2021 10:44
Zareaguj Reakcja

"Ciche miejsce 2" to kolejny film, który udowodnił, że widzowie chcą wrócić do kin. Odbiło się to na wynikach finansowych kontynuacji popularnego horroru. Padł kolejny pandemiczny rekord amerykańskiego box office.

Cieche miejsce 2 - MILY BLUNT i NOAH JUPE - kadr z filmu
fot. Album Online/East News

Długo wyczekiwany horror w reżyserii Johna Krasinskiego, czyli "Ciche miejsce 2", odniósł wielki sukces. Produkcja ustanowiła nowy pandemiczny rekord amerykańskiego box office. Ile zarobił film z Emily Blunt w roli głównej?

"Ciche miejsce 2" - padł pandemiczny rekord box office

Sukces pierwszej części "Cichego miejsca" spowodował, że dość szybko podjęto decyzję o kontynuowaniu serii. Sequel oryginalnie miał trafić do kin w pierwszej połowie roku 2020, ale sytuacja związana z epidemią koronawirusa spowodowała, że premiera opóźniła się o ponad rok. Mimo trudnej sytuacji zdrowotnej na świecie film cieszy się wielkim powodzeniem wśród widzów.

Redakcja poleca

"Ciche miejsce 2" zadebiutowało w amerykańskich kinach 28 maja 2020 roku. Jak podaje portal NME, w ciągu trzech dni weekendu otwarcia, horror zarobił już 48 milionów dolarów. To najlepszy wynik finansowy Hollywood od momentu rozpoczęcia pandemii koronawirusa. Film jest grany w ponad 4 tysiącach kin na terenie całego USA.

Nic zresztą dziwnego. Recenzje produkcji reżyserowanej przez Johna Krasinskiego są nadzwyczaj pozytywne. Sukces finansowy "Cichego miejsca 2" nie tylko udowadnia, że miłośnicy filmów są spragnieni powrotu do kin, ale również po raz kolejny na przestrzeni ostatnich lat pokazuje, że horror jako gatunek filmowy przeżywa prawdziwy renesans.

Redakcja poleca

"Ciche miejsce 2" - kiedy premiera?

W części pierwszej widzowie śledzili losy rodziny Abbottów, która musiała poradzić sobie w nowych, przerażających okolicznościach. Na ziemi pojawiły się straszliwe stworzenia, które przyciąga wszelki dźwięk. Protagoniści unikali więc głośnych odgłosów, by uniknąć konfrontacji z morderczymi potworami. W drugiej części zobaczymy dalsze zmagania głównych bohaterów, którzy tym razem trafią na innych ludzi. "Ciche miejsce 2" w Polsce zadebiutuje 4 czerwca 2021 roku. W filmie reżyserowanym przez Krasinskiego wystąpili między innymi Emily Blunt, Millicent Simmonds, Noah Jupe i Cillian Murphy. Obecnie trwają prace nad trzecią częścią serii "Ciche miejsce".

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku
RadioZET.pl/NME