Obserwuj w Google News

„Ciche Miejsce 3“ powstanie. Będzie to spin-off czy sequel?

2 min. czytania
07.06.2021 14:06
Zareaguj Reakcja

„Ciche Miejsce 3“ powstanie. Po ogomnym sukcesie drugiego filmu Johna Krasinskiego, Paramount dał zielone światło na rozpoczęcie prac nad trzecim filmem z cyklu. Pytaniem pozostaje jednak: czy będzie to bezpośrednia kontynuacja czy może spin-off głównej historii?

Ciche miejsce 2 - kadr z filmu
fot. materiały prasowe UIP

„Ciche miejsce 3” powstanie. Taką informacją podzielili się w długi weekend włodarze wytwórni Paramount, zadowoleni z wyników finansowych drugiej odsłony cyklu. Film, który trafił do kin w Europie, Stanach Zjednoczonych i niektórych państwach w Azji i Afryce, w pierwszych dniach wyświetlania zarobił ponad 138 mln dolarów, co jest jednym z najlepszych wyników dla filmu z gatunku horroru, niezależnie od warunków pandemicznych. Produkcja, która miała pierwotnie wylądować w kinach w marcu 2020, doczekała się w końcu kinowej premiery, a wyniki frekwencji wskazują, że widzowie z utęsknieniem czekali na tę produkcję.

Redakcja poleca

„Ciche miejsce 3” – kto za sterami? 

Jak podaje portal Deadline nowa produkcja ma bazować na pomyśle Johna Krasinskiego, twórcy dwóch szalenie popularnych filmów, ale ma dostać nowego scenarzystę i reżysera. Osobą tą będzie Jeff Nichols, odpowiedzialny za takie produkcje jak: „Midnight Special”, „Uciekinier” czy nominowany do Oscara „Loving”.

„Ciche miejsce 3” – sequel czy spin-off? 

Z informacji zebranych przez zagraniczne media, w tym wspomnianego portalu Deadline wynika więc, że nowa odsłona będzie spin-offem serii, skupiającym się na nowych bohaterach i spojrzeniu na inwazję groźnych potworów, znanych już z 1. filmu.

Rozwiązanie to byłoby ciekawym posunięciem, zwłaszcza biorąc pod uwagę fabułę 2. części cyklu, która w interesujący sposób otwiera furtkę do takiego rozwiązania. Co więcej – umożliwia na twórcze podejście do tematu i daje szansę Krasinskiego na przygotowanie jak najciekawszej części 3., podążającej za rodziną Abbottów. Wydaje się bowiem, że część 3., będąca bezpośrednim sequelem „part II” też może pojawić się w przyszłości. Zwłaszcza, że reżyser już zapowiedział w wywiadach, że celowo porozmieszczał w swoim filmie wskazówki i Easter Eggi, które będzie mógł rozwijać w ew. sequelu.

Informacja o spin-offie nie neguje zatem informacji o ew. bezpośredniej kontynuacji w przyszłości.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy " Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.

„Ciche miejsce 3” – kiedy premiera?

Wraz z informacją o nowym twórcy za sterami, Universal poinformował także o dacie premiery nowej odsłony. 3. Filmu cyklu miałby trafić do kin już 31 marca 2023 roku.

Czytaj także:  Finałowy zwiastun "Obecności 3" zapowiada horror najwyższej klasy. Premiera wkrótce! [WIDEO]

RadioZET.pl/Deadline/Digital Spy