Obserwuj w Google News

TOP 9 najlepszych filmów z Charlize Theron. Te tytuły trzeba znać

Roksana Orlicka
4 min. czytania
24.01.2020 12:47
Zareaguj Reakcja

Charlize Theron jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych hollywoodzkich aktorek. Wyróżnia się wielkim talentem i posągową, klasyczną urodą. Theron z chęcią przyjmuje role, do których jest zmuszona przejść metamorfozę. Zresztą, swojego pierwszego Oscara odebrała za film ,,Monster" w 2003 roku, gdzie daleko jej było do hollywoodzkiej piękności. Zebraliśmy TOP 9 najlepszych filmów z Charlize Theron, które trzeba zobaczyć. 

Charlize Theron TOP 9 filmów z aktorką
fot. Michael Buckner/Rex Features/East News

Ranking najlepszych filmów z Charlize Theron. Te filmy trzeba znać [TOP 9]

TOP 10 najlepszych filmów z Charlize Theron. Pochodzi z RPA, jednak nie przeszkodziło jej to w tym, by osiągnąć spektakularny sukces w Hollywood. Na dużym ekranie zadebiutowała w 1995 roku. Theron ma szczęście do ról, choć niektóre z nich wymagały od niej dużego poświęcenia. W filmie ,,Monster" nie przypominała samej siebie, do ,,Tully" z 2018 roku przytyła kilka kilogramów. Charlize Theron grywa w dramatach, ale nie gardzi także kinem akcji. W ostatnich latach zachwyciła także kreacją w filmie ,,Atomic Blonde" (2017), a w styczniu 2020 do kin trafił film ,,Głośny temat". Dostała za niego nominację do prestiżowych Oscarów

Zebraliśmy 10 filmów z Charlize Theron. Te tytuły trzeba znać [TOP 9].

Zobacz także:  Joaquin Phoenix: TOP 7 filmów z udziałem aktora, które trzeba znać

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów"

Monster (2003), reż. Patty Jenkins

,,Monster" to jeden z tych filmów, z którym Charlize Theron jest najbardziej kojarzona. Aktorka przeszła ogromną metamorfozę. Theron przytyła ponad 10 kilogramów i pozwoliła się oszpecić charakteryzacją. ,,Monster" to wstrząsająca, prawdziwa historia Aileen Wuornos, prostytutki skazanej na śmierć i straconej w 2002 roku za zabicie sześciu mężczyzn.

Zobacz zwiastun filmu ,,Monster":

Wbrew regułom (1999), reż. Lasse Hallstrom

,,Wbrew regułom" to jeden z pierwszych filmów, który przyniósł rozpoznawalność Charlize Theron. Cała historia jest oparta na książce Johna Irvinga. Fabuła przedstawia losy Homera, który wychował się w sierocińcu. Opieką otaczał go lekarz dr Larch. Pewnego dnia Homer spotyka grupę młodych ludzi z wyższych sfer, opuszcza sierociniec i dołącza do nich. Zmiana środowiska bardzo wpłynie na jego poglądy na życie. 

Zobacz zwiastun filmu ,,Wbrew regułom":

Słodki listopad (2001), reż. Pat O'Connor

W filmie ,,Słodki listopad" Charlize Theron partneruje Keanu Reeves. Film opowiada historie młodego biznesmena, który zakochuje się w Sarze. Dziewczyna co miesiąc zmienia partnera i nie jest zainteresowana stałą relacją. W pewnym momencie sama zakochuje się w biznesmenie, jednak boi się poddać tym uczuciom.

Zobacz zwiastun filmu ,,Słodki listopad":

Włoska robota (2003), reż. F. Gary Gray

,,Włoska robota" to doceniony przez krytyków film sensacyjny. Przedstawia on losy grupy złodziei, którzy kradną sztabki złota ze sejfu w Wenecji. Gdy cała akcja się nie udaje, to jeden z nich próbuje pozbyć się swoich wspólników. W rolach głównych Charlize Theron, Mark Wahlberg oraz Donald Sutherland. Co ciekawe, film jest dostępny do obejrzenia na HBO GO.

Zobacz zwiastun filmu ,,Włoska robota":

Głowa w chmurach (2004), reż. John Duigan

,,Głowa w chmurach" to melodramat wojenny. Przedstawia on historię Gildy i Guya. Para wiedzie szczęśliwe życie do momentu wybuchu II wojny światowej. Niestety, zostają rozdzieli. Po latach mężczyzna odnajduje ukochaną, ale okazuje się, że ta zaczęła się spotykać z nazistowskim oficerem. W filmie występują także Penelope Cruz czy Stuart Townsend.

Zobacz zwiastun filmu ,,Głowa w chmurach":

Zobacz także: Melodramat: TOP 14 najlepsze filmy wszech czasów [LISTA]

Daleka północ (2005), reż. Niki Caro

,,Daleka północ" to poruszający dramat z gwiazdorską obsadą. W filmie możemy zobaczyć Charlize Theron, Woody'ego Harrelsona i Frances McDormand. ,,Daleka północ" przedstawia historię zatrudnionych w kopalni kobiet. Przechodzą one przez piekło, bo są molestowane przez męską załogę. Jedna z nich decyduje się skierować sprawę do sądu.

Zobacz zwiastun filmu ,,Daleka północ":

Granice miłości (2008), reż. Guillermo Arriaga

,,Granice miłości" to film z mocnymi kobiecymi rolami. W filmie można zobaczyć między innymi Charlize Theron i Kim Basinger. Główną bohaterką filmu jest Sylvia. Kobieta jest nękana przez dramatyczne wspomnienia. Równocześnie Gina nawiązuje opłakany w skutki romans z Nickiem.

Zobacz zwiastun filmu ,,Granice miłości":

Droga (2009), reż. John Hillcoat

,,Droga" to świetnie oceniany przez krytyków film, w którym występuje Charlize Theron, Viggo Mortensen oraz Kodi Smit-McPhee. Warto wiedzieć, że film jest oparty na powieści Cormaca McCarthy'ego. Opowiada on historię ojca i syna, którzy przemierzają postapokaliptyczną Amerykę, idąc w stronę wybrzeża.

Zobacz zwiastun filmu ,,Droga":

Mad Max. Na drodze gniewu (2015), reż. George Miller

,,Mad Max. Na drodze gniewu" to głośna produkcja z 2015 roku. W filmie można zobaczyć Toma Hardy'ego, Nicholasa Houlta i Charlize Theron. O czym jest? Prześladowany przed demony przeszłości Max decyduje się na samotną wędrówkę po świecie. Mężczyzna zostaje wciągnięty do grupy uciekinierów przemierzających tereny spustoszone przez wojnę nuklearną. Co ciekawe, film jest dostępny na platformie HBO GO.

Zobacz zwiastun filmu ,,Mad Max. Na drodze gniewu":

Zobacz także:  Renee Zellweger. Najlepsze filmy z aktorką, które trzeba zobaczyć [TOP7]

 

RadioZET.pl/RO