Obserwuj w Google News

„Big Brother”: wyniki oglądalności. Program hitem TVN7?

Maciej Friedrich
2 min. czytania
09.04.2019 12:56

„Big Brother” 2019 jest ogromnym, bardzo mocno promowanym przez stację TVN7 projektem. Wiele osób zastanawiało się, czy nowa odsłona show przyciągnie widzów przed telewizory. Czy wyniki oglądalności świadczą o sukcesie?

„Big Brother”: wyniki oglądalności. Program hitem TVN7?
fot. Instagram:@bigbrother.tvn7

„Big Brother” 2019 powracający po 18 latach od emisji pierwszej edycji, reklamowany był przez TVN7 jako tryumfalny powrót formatu, który Polacy uwielbiali. I choć pojawia się wiele głosów, że producenci nie do końca sprostali wyzwaniu, a show jest po prostu nudne, o wydarzeniach w domu Wielkiego Brata jest głośno. Dwie osoby zdecydowały się opuścić program na własne życzenie, jeden z uczestników został u sunięty karnie za groźby pod adresem współmieszkańca, pojawiła się też nowa uczestniczka. Głośno było również o warunkach panujących w domu po tym, jak jeden z mężczyzn omdlał z głodu.

Kontrowersyjne wydarzenia często paradoksalnie wpływają pozytywnie na popularność według zasady „nieważne, jak mówią, byle mówili”. Czy w wypadku „Big Brothera” medialny rozgłos wpłynął na wyniki oglądalności?

Big Brother
fot. Instagram:@bigbrother.tvn7

Wyniki oglądalności „Big Brothera”

Jak podaje portal Wirtualne Media, codzienne wydanie „Big Brothera” emitowane o godzinie 20.00 ogląda średnio 1,03 miliona widzów. Z kolei niedzielny „Big Brother Tydzień” może pochwalić się wynikiem 805 tysięcy widzów. O dziwo najgorzej radzi sobie „Big Brother Nocą”, który przyciąga przed ekrany zaledwie 259 tysięcy widzów.

Wyniki mogą nie wydawać się powalające, ale w porównaniu do wcześniej osiąganych przez TVN7 wyglądają o wiele lepiej. Stacja odnotowała najwyższą oglądalność w historii, co potwierdził w wywiadzie z Wirtualnymi Mediami Edward Miszczak, dyrektor programowy TVN.

– Dotychczasowe wyniki oglądalności są optymistyczne. Dzięki „Big Brother” stacja odnotowała najwyższą oglądalność w historii kanału: przed ekranami zgromadziliśmy ponad dwa miliony widzów! Pokazuje to, jak duży potencjał ma nadal ten program. To daje bardzo dobre prognozy na przyszłość.

Czyżby wypowiedź Miszczaka była zapowiedzią kolejnego sezonu „Big Brothera”?

 

RadioZET.pl/wp.pl/MF