Obserwuj w Google News

"Big Brother": jak zmienili się znani uczestnicy? Czym się zajmują?

Maciej Friedrich
3 min. czytania
15.03.2019 16:01

Uczestnicy poprzednich edycji "Big Brothera" zyskali po udziale w programie dużą popularność. Jola Rutowicz, Janusz Dzięcioł czy "Gulczas" przez pewien czas mogli pochwalić się statusem celebrytów. Postanowiliśmy sprawdzić, jak potoczyło się ich życie po zakończeniu show.

"Big Brother": jak zmienili się znani uczestnicy? Czym się zajmują?
fot. EAST NEWS

"Big Brother" powraca do telewizji po ponad 10 latach przerwy. Najpopularniejsze niegdyś w Polsce reality-show ponownie wzbudza ogromne emocje. Już w najbliższą niedzielę, 17 marca, uczestnicy ponownie zamieszkają w domu Wielkiego Brata na 90 dni, a widzowie będą mogli śledzić ich perypetie przez 24 godziny na dobę. Wielu uczestników ma szansę na zaistnienie w mediach, a kontrowersyjne sytuacje i skandale znane z poprzednich edycji wydają się niemal pewne. Wcześniejsze odsłony show pomogły wylansować się kilku uczestnikom, jednak ich losy potoczyły się bardzo różnie. Często w kolejnych latach oddalili się oni od mediów i zajęli zupełnie przyziemnymi zajęciami. Sprawdźmy, jak zmieniły się gwiazdy "Big Brothera" i co robiły po opuszczeniu słynnego domu.

EN_01361050_0010
fot. TRICOLORS/East News

Co teraz robią gwiazdy "Big Brothera"?

Zacznijmy od Janusza Dzięcioła, zwycięzcy pierwszej edycji "Big Brother". Wielu widzów było zaskoczonych, że niepozorny strażnik miejski pokonał w rywalizacji barwnych konkurentów. Nie postanowił jednak zostać celebrytą i związał swoją karierę z polityką. W 2005 roku wystartował z listy Porozumienia Obywatelskiego do Senatu. Dwa lata później zdobył mandat posła, startując z listy Platformy Obywatelskiej. Kandydował również na stanowisko prezydenta Grudziąca. Następnie podjął pracę w Ośrodku Pomocy Społecznej w Świeciu.

Jola Rutowicz zwyciężyła w "Big Brother 4.1" i przez jakiś czas była jedną z najbardziej kontrowersyjnych celebrytek. Była znana z ostrego makijażu i zamiłowania do lateksowych strojów i różowych dodatków uznawanych powszechnie za kiczowate. W 2008 roku razem ze swoim ówczesnym partnerem Jarosławem Jakimowiczem występowała w programie "J&J, czyli Jola i Jarek". Brała również udział w "Gwiazdy tańczą na lodzie", gdzie zajęła przedostatnie miejsce. W 2012 roku ukazała się jej książka "Inna".

ZOBACZ: "Big Brother" 2019. Ile zarobi zwycięzca programu?

Maja Frytka Frykowska
fot. Instagram:@majafrykowska.official

Maja Agnieszka Frykowska, czyli popularna "Frytka" brała udział w trzeciej edycji "Big Brothera". Programu nie wygrała, ale skandal, jaki wywołał jej rzekomy stosunek seksualny na wizji, pozwolił jej zyskać duży rozgłos. Dwukrotnie pojawiła się na okładce magazynu "Playboy", pracowała jako prezenterka programu "Lub Czasopisma", a nawet próbowała swoich sił jako wokalistka. Zagrała główną rolę w filmie "Ostatni klaps", wcielając się w aktorkę porno. W 2018 roku głośno zrobiło się o jej duchowej przemianie i książce, w której opisuje między innymi jak była światkiem manifestacji Ducha Świętego.

Co u "Gulczasa" i Manueli?

Choć Piotr "Gulczas" Gulczyński zajął w pierwszej edycji "Big Brothera" szóste miejsce, to stał się jedną z ikon programu. W 2001 roku wydał książkę "Tajemnice domu w Sękocinie", w którym zdradził kulisy udziału w show. Rok później na rynku pojawiło się sygnowane jego wizerunkiem piwo "Gulczas". Wraz z innymi bohaterami programu zagrał w filmach "Gulczas, a jak myślisz" i "Yyyreek!!! Kosmiczna nominacja". Następnie zajął się działalnością w branży reklamowej.

Drugie miejsce w najpopularniejszej jak dotąd pierwszej edycji programu zajęła sympatyczna Manuela Michalak. Jej poczucie humoru dostrzegła stacja TVN, w której Manuela pracowała przez trzy lata prowadząc "Maraton uśmiechu". Po telewizyjnym epizodzie zajęła się handlem paramedykamentami oraz wstąpiła w szeregi Unii Wolności. W 2002 roku wyszła za mąż i zmieniła nazwisko na Jabłońska. W 2013 mogliśmy oglądać jej gościnny występ w serialu "Wawa Non Stop".

Klaudiusz Sevkovic Big Brother
fot. Instagram:@klaudiusz.sevkovic

Podobnie jak Janusz Dzięcioł, przyszłość z polityką wiązał Klaudiusz Sevkovic. Po opuszczeniu domu Wielkiego Brata prowadził w TVN autorski program kulinarny "Wielka niespodzianka Klaudiusza". W 2006 został radnym Chorzowa, najpierw z listy Koalicji Wspólny Chorzów, a następnie Platformy Obywatelskiej. W 2007 roku został menadżerem żeńskiej reprezentacji polskiej w siatkówce. Na swoim koncie ma również epizod muzyczny, wydał album "Optymista".

Ciekawe, czy nowa edycja "Big Brothera" również wylansuje barwne postacie. Będziemy mogli przekonać się o tym już w niedzielę. Pierwszy odcinek nowej edycji zobaczymy na antenie TVN7 17 marca o godzinie 20.00

RadioZET.pl/MF